Sage Summit wreszcie w Polsce  - inspirujący kongres dla przedsiębiorców i księgowych

29 października 2019 r.  w Łodzi odbędzie się pierwsza polska edycja Sage Summit „Ogólnopolski Kongres Biznesu: Biznes – Technologia – Prawo”. Przedsiębiorcy, managerowie, księgowi będą mogli posłuchać i porozmawiać o cyfrowych wyzwaniach dla współczesnego biznesu z wybitnymi ekspertami i doświadczonymi praktykami. Patronat nad tym wydarzeniem objął portal infor.pl. Zapisy (bezpłatne!) trwają tylko do 24 października 2019 r.

Wszyscy przedsiębiorcy działający tu i teraz dobrze już wiedzą, że nie ma odwrotu od coraz to głębszej cyfryzacji współczesnego biznesu. Ale też nie zawsze wiedzą jak transformację cyfrową swojej firmy umiejętnie przeprowadzić.

Autopromocja

Już teraz większość danych i informacji generowanych i przetwarzanych przez wiele firm odbywa się cyfrowo, często online, przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Dotyczy to w szczególności obiegu i archiwizacji dokumentów - faktur, zamówień, umów, dokumentów magazynowych i wielu innych.

Również kontakty firm z organami administracji publicznej odbywają się w coraz szerszym zakresie spraw w formie elektronicznej. Dość wspomnieć o obowiązku elektronicznego wysyłania deklaracji podatkowych, dokumentów dot. ubezpieczeń społecznych, plików JPK, e-sprawozdań finansowych i wielu innych.

Jak bezpiecznie zarządzać cyfryzacją w przedsiębiorstwie? Jak rozsądnie i bezpiecznie przeprowadzać technologiczne zmiany w firmie? Jak nie dać się wyprzedzić konkurencji? Jak stosować sprawdzone rozwiązania? Jak zabezpieczać swoje dane? Jak przygotować się na cyfrowe zmiany?

Na te i wiele innych ważnych pytań odpowiedzą znakomici prelegenci, wśród nich m.in.:

  • Piotr Ciski, Prezes Zarządu Sage w Polsce;
  • Robert Korzeniowski, właściciel firmy RK 2B ACTIVE, czterokrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich;
  • prof. Witold M. Orłowski, Główny doradca ekonomiczny PwC Polska.  Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP;
  • Sławomir Lachowski, ekonomista i menedżer bankowy, twórca mBanku
  • dr Aleksandra Przegalińska, wykładowczyni w Akademii Leona Koźmińskiego, zajmująca się tematyką sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii;
  • Agnieszka Kozak, Wiceprezes Zarządu Zorius.pl, doświadczona ekspertka z wieloletnią praktyką w dziedzinie kadr i płac oraz księgowości;
  • Sebastian Kotow, Autor, badacz, praktyk biznesu, inspirujący mówca oraz wykładowca psychologii zarządzania na studiach MBA;
  • Bogdan Zatorski, ekspert Sage ds cyfryzacji podatków;

Kiedy: Sage Summit „Ogólnopolski Kongres Biznesu: Biznes – Technologia – Prawo” odbędzie się we wtorek 29 października 2019 r.

Gdzie: DoubleTree by Hilton Hotel, ul. Łąkowa 29, Łódź.

Jak się zapisać:
 

Zarejestruj się bezpłatnie na Kongres – wypełnij formularz zgłoszeniowy
 

Uwaga! Zapisy tylko do 24 października 2019 r.
Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku rezygnacji prosimy o przesłanie informacji na adres: julita.zukowska@sage.com lub dominika.walicka@sage.com.

Pierwsza część Kongresu, zatytułowana „Inspiracje” będzie podzielona na dwa bloki. W bloku „Przyszłość gospodarki, przyszłość technologii” przedstawione zostaną perspektywy ekonomiczne i technologiczne nie tylko najbliższych lat. Dyskusja w tym bloku koncentrować się będzie na wzajemnych interakcjach gospodarki i cyfrowych technologii.

Natomiast w drugiej części tego bloku Robert Korzeniowski, Sławomir Lachowski i Piotr Ciski podzielą się swoimi cyfrowymi doświadczeniami w praktyce biznesowej.

Druga część kongresu „Wiedza i praktyka” będzie podzielona na dwie równoległe (prelekcje w obu ścieżkach będą się odbywały w tym samym czasie) ścieżki tematyczne.

Księgowi i dyrektorzy finansowi z pewnością pójdą „ścieżką” „Rachunkowość przyszłości”, gdzie czekają na nich tak ważne tematy jak m.in.:

  • Zmiany prawne 2019/2020 i ich wpływ na biznes
  • Pracownicze Plany Kapitałowe
  • Znaczenie integralności systemów IT w pracy księgowego
  • Księgowy = doradca? Jak dobrze przygotować się do nowej roli
  • Elektroniczny obieg informacji w firmie

Natomiast managerowie zapewne wybiorą wykłady wybitnych ekspertów i nietuzinkowych osobowości: Sebastiana Kotowa i Tomasza Kaciuna o zarządzaniu transformacją cyfrową w firmie.

Kongres zakończy Gala Liderów Cyfryzacji i koncert znakomitego jazzmana Michała Urbaniaka.

Zobacz pełny program Kongresu

Jeżeli poważnie traktujesz cyfryzację swojej firmy nie może Cię zabraknąć 29 października w Łodzi na Sage Summit!
 

Serdecznie zapraszamy!

Księgowość
Podatek od kryptowalut 2024. Jak rozliczyć?
26 kwi 2024

Kiedy należy zapłacić podatek, a kiedy kryptowaluty pozostają neutralne podatkowo? Co podlega opodatkowaniu? Jaki PIT trzeba złożyć?

KSeF dopiero od 2026 roku. Minister Finansów podał dwie daty wdrożenia dla dwóch grup podatników
26 kwi 2024

Na konferencji prasowej w dniu 26 kwietnia 2024 r. minister finansów Andrzej Domański podał dwie daty planowanego wdrożenia obowiązkowego modelu KSeF. Od 1 lutego 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować przedsiębiorcy, których wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym przekroczyła 200 mln zł. Natomiast od 1 kwietnia 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować pozostali podatnicy VAT.

KSeF z dużym poślizgiem. Przedsiębiorcy i cała branża księgowa to odczują. Jak?
26 kwi 2024

Decyzja ministerstwa o przesunięciu KSeF o prawie 2 lata jest niekorzystna z punktu widzenia polskich firm. Znacznie opóźni rewolucję cyfrową i wzrost konkurencyjności krajowych przedsiębiorców. Wymagać będzie także poniesienia dodatkowych kosztów przez firmy, które już zainwestowały w odpowiednie technologie i przeszkolenie personelu. Wielu dostawców oprogramowania do fakturowania i prowadzenia księgowości może zostać zmuszonych do ponownej integracji systemów. Taką opinię wyraził Rafał Strzelecki, CEO CashDirector S.A.

Kto nie poniesie kary za brak złożenia PIT-a do 30 kwietnia?
26 kwi 2024

Ministerstwo Finansów informuje, że do 30 kwietnia 2024 r. podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Jeżeli podatnik nie złoży samodzielnie zeznania PIT-37 i PIT-38 za 2023 r., to z upływem 30 kwietnia zostanie ono automatycznie zaakceptowane przez system. Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie nawet jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań. Ale dotyczy to tylko tych dwóch zeznań. Pozostałe PIT-y trzeba złożyć samodzielnie najpóźniej we wtorek 30 kwietnia 2024 r. Tego dnia urzędy skarbowe będą czynne do godz. 18:00.

Ekonomiczne „odkrycia” na temat WIBOR-u [polemika]
26 kwi 2024

Z uwagą zapoznaliśmy się z artykułem Pana K. Szymańskiego „Kwestionowanie kredytów opartych o WIBOR, jakie argumenty można podnieść przed sądem?”, opublikowanym 16 kwietnia 2024 r. na portalu Infor.pl. Autor, jako analityk rynków finansowych, dokonuje przełomowego „odkrycia” – stwierdza niereprezentatywność WIBOR-u oraz jego spekulacyjny charakter. Jest to jeden z całej serii artykułów ekonomistów (zarówno K. Szymańskiego, jak i innych), którzy działając ramię w ramię z kancelariami prawnymi starają się stworzyć iluzję, że działający od 30 lat wskaźnik referencyjny nie działa prawidłowo, a jego stosowanie w umowach to efekt zmowy banków, której celem jest osiągnięcie nieuzasadnionych zysków kosztem konsumentów. Do tego spisku, jak rozumiemy, dołączyli KNF, UOKiK i sądy, które to instytucje jednoznacznie potwierdzają prawidłowość WIBOR-u.

Przedsiębiorca uiści podatek tylko gdy klient mu zapłaci. Tak będzie działał kasowy PIT. Od kiedy? Pod jakimi warunkami?
26 kwi 2024

Resort finansów przygotował właśnie projekt nowelizacji ustawy o PIT oraz ustawy o ryczałcie ewidencjonowanym. Celem tej zmiany jest wprowadzenie od 2025 roku kasowej metody rozliczania podatku dochodowego, polegającej na tym, że przychód- podatkowy będzie powstawał w dacie zapłaty za fakturę. Z metody kasowej będą mogli korzystać przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność oraz ci, których przychody z działalności gospodarczej w roku poprzednim nie przekraczały 250 tys. euro.

Minister Domański o przyszłości KSeF. Nowe daty uruchomienia zostały wyznaczone
26 kwi 2024

Minister finansów Andrzej Domański wypowiedział się dziś o audycie Krajowego Systemu e-Faktur i przyszłości KSeF. Zmiany legislacyjne w KSeF to będzie proces podzielony na dwa etapy.

Panele fotowoltaiczne - obowiązek podatkowy w akcyzie [część 2]
26 kwi 2024

W katalogu czynności podlegających opodatkowaniu akcyzą znajduje się również przypadek konsumpcji. Chodzi tutaj o zużycie energii elektrycznej przez podmiot posiadający koncesję jak i przez podmiot, który koncesji nie posiada, ale zużywa wytworzoną przez siebie energię elektryczną.

KSeF dopiero od 2026 roku. Minister Finansów podał dwie daty wdrożenia dla dwóch grup podatników
26 kwi 2024

Na konferencji prasowej w dniu 26 kwietnia 2024 r. minister finansów Andrzej Domański podał dwie daty planowanego wdrożenia obowiązkowego modelu KSeF. Od 1 lutego 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować przedsiębiorcy, których wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym przekroczyła 200 mln zł. Natomiast od 1 kwietnia 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować pozostali podatnicy VAT.

Globalny podatek minimalny - zasady GloBE również w Polsce. Przedsiębiorstwa będą musiały dostosować swoje procedury rachunkowe i podatkowe
26 kwi 2024

System globalnego podatku minimalnego (zasad GloBE) zawita do Polski. Przedsiębiorstwa będą musiały dostosować swoje procedury wewnętrzne, w szczególności dotyczące gromadzenia informacji rachunkowych i podatkowych.

pokaż więcej
Proszę czekać...