Forum Nowoczesnego Controllingu „Efektywne strategie optymalizacji struktury kosztów przedsiębiorstwa”

Forum Nowoczesnego Controllingu „Efektywne strategie optymalizacji struktury kosztów przedsiębiorstwa” / Forum Nowoczesnego Controllingu
Zapraszamy na Forum Nowoczesnego Controllingu „Efektywne strategie optymalizacji struktury kosztów przedsiębiorstwa”, które odbędzie się w dniach 22-23 października 2014 r. w Otwocku koło Warszawy. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl

Jeżeli chcą się Państwo dowiedzieć, jak najlepsi optymalizują koszty przedsiębiorstwa, Redakcja dwumiesięcznika CONTROLLING zaprasza do udziału w Forum Nowoczesnego Controllingu, podczas którego przedstawimy rozwiązania stosowane w czołowych polskich firmach.

Autopromocja

Forum Nowoczesnego Controllingu to miejsce spotkań prezesów i właścicieli firm, członków rad nadzorczych i zarządów, dyrektorów finansowych, controllerów i audytorów, głównych księgowych, doradców podatkowych, pracowników działów planowania, finansowych i ekonomicznych nastawionych na rozwój i sukces zawodowy, zainteresowanych sprawdzonymi w praktyce rozwiązaniami.

Organizatorem Forum jest magazyn CONTROLLING – czasopismo, które stawia na narzędziowość i praktykę, dzięki czemu cieszy się uznaniem wśród coraz większej liczby czytelników.

Podczas Forum omówione zostaną m.in. następujące tematy:

  • Jak zidentyfikować koszty, które w największym stopniu wpływają na wynik finansowy firmy?
  • Jak właściwie ocenić  efektywność projektów inwestycyjnych, aby nie narazić przedsiębiorstwa na straty?
  • Jakie działania wdrożyć, aby zredukować koszty organizacyjne i zwiększyć konkurencyjność firmy na rynku?
  • Jak skalkulować koszty niewykorzystanych zasobów i uniknąć „spirali śmierci kosztów stałych”?

Gość specjalny:

  • PROF. ZW. DR HAB. MAŁGORZATA ZALESKA – Członek Zarządu Narodowego Banku Polskiego, Członkiem Economic and Financial Committee przy Radzie UE, Wiceprzewodniczącą Komitetu Nauk o Finansach PAN, Członkiem Centralnej Komisji  ds. Stopni i Tytułów w dyscyplinie Finanse, Kierownikiem Zakładu Bankowości  i Bezpieczeństwa Systemu Finansowego w Instytucie Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH.

Prelegenci:

  • MONIKA BURCZANIUK – Dyrektor controllingu w Spółdzielczej Mleczarni Spomlek; finansami zajmuje się od 2005 r., posiada również doświadczenie we wdrożeniach systemów ERP w zakresie finansów oraz kadr i płac.
  • SZYMON CHURSKI – Partner w MDDP, kieruje pracami działów prowadzenia ksiąg rachunkowych i obsługi kadrowo-płacowej. Skupia się na wykorzystaniu outsourcingu jako narzędzia do optymalizacji kosztów i poprawy jakości działania przedsiębiorstw.
  • DR JACEK GOLISZEWSKI – Dyrektor w Dziale Doradztwa Mazars, posiada wieloletnie do-świadczenie w doradztwie finansowym i operacyjnym zdobyte m.in. podczas pracy na stanowiskach dyrektora generalnego MIK Poland i członka zarządu w filii Kraft Jacobs Suchard.
  • KSENIA KOSIAK – Kierownik Działu Konsul-tantów, Starszy Konsultant ds. funduszy UE w ECDF sp. z o. o. sp. k. Nadzorowała realizację kilkuset projektów unijnych umożliwiających rozwój takich podmiotów jak m.in.: Sobiesław Zasada Centrum, Plastwil czy Inea.
  • ANNA KOWALCZYK – Biegły rewident, od 11 lat pracuje w RSM Poland KZWS, obecnie  na stanowisku Audit Partner’a. Od 7 lat jako manager odpowiedzialny za kierowanie ze-społem w trakcie wykonywania czynności rewizji finansowych.
  • WOJCIECH PRÓCHNICKI – Controller finansowy w firmie nazwa.pl. Trener szkoleń o tematyce: controlling, zastosowanie Excela, Accessa, SQL oraz VBA w usprawnieniu procesów biznesowych w firmie oraz zautomatyzowaniu pracy działów controllingowych i finansowych.
  • PIOTR PRZEWROCKI – Prezes zarządu i założy-ciel spółek Yeslogo oraz Fineus, właściciel i współwłaściciel 4 firm technologicznych, inwe-stor. Pomysłodawca i twórca innowacyjnego narzędzia informatycznego, wspierającego con-trolling finansowy w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.
  • EDYTA SZARSKA – Ekspert w dziedzinie finansów i controllingu. Międzynarodowy ekspert controllingu ICV i członek zarządu Warszawskiej Grupy ICV. Nadzorowała projekty wdrożenia zaawansowanych narzędzi controllingu w zakresie merytorycznym i informatycznym działalności produkcyjnej, handlowej i usługowej.
  • DARIUSZ SZYMAŃSKI – Biegły rewident, pracuje w RSM Poland KZWS Audyt jako Senior Manager. Realizuje projekty z zakresu audytu w jednostkach o zróżnicowanym profilu działalności (usługowej, deweloperskiej, handlowej oraz produkcyjnej).
  • GRAŻYNA WARSZEWSKA – W ECDF sp. z o. o. sp. k. zajmuje się doradztwem z zakresu realizacji i rozliczania projektów unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Jako doradca klienta nadzoruje projekty na każdym etapie realizacji inwestycji – od jej rozpoczęcia do audytu dokumentacji oraz kontroli.

Szczegółowy program i zapisy: http://forumcontrollingu.explanator.pl

Księgowość
Podatek od kryptowalut 2024. Jak rozliczyć?
26 kwi 2024

Kiedy należy zapłacić podatek, a kiedy kryptowaluty pozostają neutralne podatkowo? Co podlega opodatkowaniu? Jaki PIT trzeba złożyć?

KSeF dopiero od 2026 roku. Minister Finansów podał dwie daty wdrożenia dla dwóch grup podatników
26 kwi 2024

Na konferencji prasowej w dniu 26 kwietnia 2024 r. minister finansów Andrzej Domański podał dwie daty planowanego wdrożenia obowiązkowego modelu KSeF. Od 1 lutego 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować przedsiębiorcy, których wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym przekroczyła 200 mln zł. Natomiast od 1 kwietnia 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować pozostali podatnicy VAT.

KSeF z dużym poślizgiem. Przedsiębiorcy i cała branża księgowa to odczują. Jak?
26 kwi 2024

Decyzja ministerstwa o przesunięciu KSeF o prawie 2 lata jest niekorzystna z punktu widzenia polskich firm. Znacznie opóźni rewolucję cyfrową i wzrost konkurencyjności krajowych przedsiębiorców. Wymagać będzie także poniesienia dodatkowych kosztów przez firmy, które już zainwestowały w odpowiednie technologie i przeszkolenie personelu. Wielu dostawców oprogramowania do fakturowania i prowadzenia księgowości może zostać zmuszonych do ponownej integracji systemów. Taką opinię wyraził Rafał Strzelecki, CEO CashDirector S.A.

Kto nie poniesie kary za brak złożenia PIT-a do 30 kwietnia?
26 kwi 2024

Ministerstwo Finansów informuje, że do 30 kwietnia 2024 r. podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Jeżeli podatnik nie złoży samodzielnie zeznania PIT-37 i PIT-38 za 2023 r., to z upływem 30 kwietnia zostanie ono automatycznie zaakceptowane przez system. Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie nawet jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań. Ale dotyczy to tylko tych dwóch zeznań. Pozostałe PIT-y trzeba złożyć samodzielnie najpóźniej we wtorek 30 kwietnia 2024 r. Tego dnia urzędy skarbowe będą czynne do godz. 18:00.

Ekonomiczne „odkrycia” na temat WIBOR-u [polemika]
26 kwi 2024

Z uwagą zapoznaliśmy się z artykułem Pana K. Szymańskiego „Kwestionowanie kredytów opartych o WIBOR, jakie argumenty można podnieść przed sądem?”, opublikowanym 16 kwietnia 2024 r. na portalu Infor.pl. Autor, jako analityk rynków finansowych, dokonuje przełomowego „odkrycia” – stwierdza niereprezentatywność WIBOR-u oraz jego spekulacyjny charakter. Jest to jeden z całej serii artykułów ekonomistów (zarówno K. Szymańskiego, jak i innych), którzy działając ramię w ramię z kancelariami prawnymi starają się stworzyć iluzję, że działający od 30 lat wskaźnik referencyjny nie działa prawidłowo, a jego stosowanie w umowach to efekt zmowy banków, której celem jest osiągnięcie nieuzasadnionych zysków kosztem konsumentów. Do tego spisku, jak rozumiemy, dołączyli KNF, UOKiK i sądy, które to instytucje jednoznacznie potwierdzają prawidłowość WIBOR-u.

Przedsiębiorca uiści podatek tylko gdy klient mu zapłaci. Tak będzie działał kasowy PIT. Od kiedy? Pod jakimi warunkami?
26 kwi 2024

Resort finansów przygotował właśnie projekt nowelizacji ustawy o PIT oraz ustawy o ryczałcie ewidencjonowanym. Celem tej zmiany jest wprowadzenie od 2025 roku kasowej metody rozliczania podatku dochodowego, polegającej na tym, że przychód- podatkowy będzie powstawał w dacie zapłaty za fakturę. Z metody kasowej będą mogli korzystać przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność oraz ci, których przychody z działalności gospodarczej w roku poprzednim nie przekraczały 250 tys. euro.

Minister Domański o przyszłości KSeF. Nowe daty uruchomienia zostały wyznaczone
26 kwi 2024

Minister finansów Andrzej Domański wypowiedział się dziś o audycie Krajowego Systemu e-Faktur i przyszłości KSeF. Zmiany legislacyjne w KSeF to będzie proces podzielony na dwa etapy.

Panele fotowoltaiczne - obowiązek podatkowy w akcyzie [część 2]
26 kwi 2024

W katalogu czynności podlegających opodatkowaniu akcyzą znajduje się również przypadek konsumpcji. Chodzi tutaj o zużycie energii elektrycznej przez podmiot posiadający koncesję jak i przez podmiot, który koncesji nie posiada, ale zużywa wytworzoną przez siebie energię elektryczną.

KSeF dopiero od 2026 roku. Minister Finansów podał dwie daty wdrożenia dla dwóch grup podatników
26 kwi 2024

Na konferencji prasowej w dniu 26 kwietnia 2024 r. minister finansów Andrzej Domański podał dwie daty planowanego wdrożenia obowiązkowego modelu KSeF. Od 1 lutego 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować przedsiębiorcy, których wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym przekroczyła 200 mln zł. Natomiast od 1 kwietnia 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować pozostali podatnicy VAT.

Globalny podatek minimalny - zasady GloBE również w Polsce. Przedsiębiorstwa będą musiały dostosować swoje procedury rachunkowe i podatkowe
26 kwi 2024

System globalnego podatku minimalnego (zasad GloBE) zawita do Polski. Przedsiębiorstwa będą musiały dostosować swoje procedury wewnętrzne, w szczególności dotyczące gromadzenia informacji rachunkowych i podatkowych.

pokaż więcej
Proszę czekać...