Czy przedsiębiorstwa są gotowe na klienta mobilnego?

SaldeoSMART
SaldeoSMART - zaufany partner w księgowości
rozwiń więcej
Czy przedsiębiorstwa są gotowe na klienta mobilnego? / fot. Fotolia
Dynamiczny, stale rozwijający się i coraz bardziej konkurencyjny rynek musi nieprzerwanie dostosowywać się do rozwoju technologicznego. Jego nieodłącznym elementem stały się urządzenia mobilne, które coraz częściej stanowią narzędzie dokonywania zakupów. Wygoda kupowania z każdego miejsca na Ziemi sprawia, że użytkownicy urządzeń przenośnych stają się coraz liczniejszą grupą konsumentów, o których warto zawalczyć.

Autopromocja

Firmy wciąż nieprzygotowane na transakcje mobilne

Jak pokazują wyniki raportu "Gotowość małych i średnich firm na klienta mobilnego", przeprowadzonego pod koniec 2014 roku przez ActiveMobi, polskie MŚP wciąż nie są gotowe na konsumentów kupujących za pośrednictwem urządzeń zdalnych. Jedynie 7% firm ma strony internetowe, które są przyjazne urządzeniom przenośnym. Obecnie współczesny konsument awansował na stanowisko prosumenta, który dokonuje zakupów internetowych jak profesjonalista, porównując oferty, ceny oraz opinie o poszczególnych firmach i produktach.

Czy przedsiębiorca może zawrzeć umowę z konsumentem przez SMS-a

Smartfony stały się narzędziem służącym wykonywaniu codziennych czynności, a liczba osób korzystających z internetu za ich pośrednictwem zaczyna przewyższać liczbę użytkowników sieci korzystających z niej przy pomocy urządzeń stacjonarnych.

Dobra strona internetowa to podstawa

Niestety, z badań wynika, że jedynie mały odsetek przedsiębiorstw ma stronę internetową z wersją przystosowaną do urządzeń mobilnych. Z reguły są to firmy funkcjonujące w większych miastach, gdzie przedsiębiorcy są bardziej świadomi potrzeb ich konsumentów. Aby klient dokonujący zakupu za pośrednictwem urządzenia mobilnego mógł z łatwością znaleźć interesujący go artykuł, pojedyncze elementy strony internetowej powinny być zaprojektowane pod wersję mobilną, a nie w nią przekształcone. Dlatego też aby być zupełnie pewnym, że nasz klient znajdzie poszukiwany przez niego produkt i dokona jego zakupu – bez względu na urządzenie, jakim się posługuje – to tworząc stronę internetową, powinniśmy zacząć od zaprojektowania jej wersji na urządzenia mobilne. Tradycyjne WWW na urządzeniach przenośnych ładują się dłużej i są przeciążone treścią, co znacznie utrudnia dokonywanie zakupów mobilnych za ich pośrednictwem.

Polecamy: IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

Aby zwiększyć zasięg przedsiębiorstwa, dobrze jest także zatroszczyć się o to, aby informacje o naszej firmie można było szybko i łatwo wyszukać w internecie, tak aby współczesny prosument przy podejmowaniu decyzji o zakupie mógł wziąć pod uwagę również jej ofertę.

Zainwestuj w wersję mobilną

Konsumenci coraz bardziej doceniają możliwość przeprowadzania transakcji zdalnie, bez względu na miejsce, w którym się aktualnie znajdują. Do kupna towaru lub usługi wystarcza im jedynie dostęp do internetu oraz smartfon bądź tablet. Grono klientów korzystających z zakupów mobilnych z dnia na dzień rośnie. Użytkownicy sieci przed dokonaniem zakupu coraz częściej porównują ceny i szukają opinii o danych produktach i firmach w internecie.

Technologie i rozwiązania mobilne pomagają w prowadzeniu firmy

Dlatego też aby trafić do większej liczby konsumentów, przedsiębiorstwo powinno zainwestować w stronę internetową odpowiadającą potrzebom rynku mobilnego. Dzięki temu firma może powiększyć swoją sprzedaż o kolejną grupę klientów i tym samym pokonać swoich konkurentów, którzy nie zdążyli się jeszcze przygotować na potrzeby współczesnego konsumenta mobilnego.

Autor: Edyta Piekarska, Saldeo SMART

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Księgowość
Zapomniałeś o złożeniu deklaracji PIT lub zapłaceniu podatku w terminie? Ratunkiem będzie czynny żal
02 maja 2024

Zapomniałeś o złożeniu deklaracji podatkowej PIT lub zapłaceniu podatku w terminie? Złóż czynny żal, dzięki temu możesz uniknąć kary. Aby czynny żal był skuteczny, musisz wypełnić obowiązki wobec naczelnika urzędu skarbowego lub urzędu celno-skarbowego, w szczególności złożyć zaległe deklaracje podatkowe lub zapłacić w całości należności publicznoprawne, wraz z odsetkami.

Sprzedałeś towar i organizujesz dostawę? Ale czy wiesz, jak wystawić fakturę i jaką stawkę VAT zastosować? Uważaj na pułapki w VAT.
02 maja 2024

Sprzedałeś towar i organizujesz dostawę? Ale czy wiesz, jak wystawić fakturę i jaką stawkę VAT zastosować? Gdy koszt transportu obciąża kupującego, po stronie sprzedawcy powstaje obowiązek udokumentowania transakcji i to jego obciążą konsekwencje błędu.

Posiadacze aut spalinowych mogą odetchnąć z ulgą. Podatku nie będzie, pojawią się dopłaty do elektryków
02 maja 2024

Nie będzie podatku od aut spalinowych, będzie za to system dopłat do zakupu elektryków. Takie rozwiązanie zostało zawarte w przyjętej przez rząd rewizji Krajowego Planu Odbudowy.

Od kiedy obowiązkowy KSeF? Projekt ustawy przyjęty przez rząd
30 kwi 2024

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który ma na celu przesunięcie obligatoryjnego KSeF na 1 lutego 2026 r. Jak informuje Ministerstwo Finansów, dalsze uproszczenia KSeF, w tym zapowiadane przez resort finansów etapowe wejście w życie KSeF będzie przedmiotem odrębnych prac legislacyjnych.

Dostałeś rabat i wystawiłeś fakturę korygującą? To błąd. I może mieć poważne konsekwencje na gruncie VAT
30 kwi 2024

Dostałeś rabat i wystawiłeś fakturę korygującą? To błąd. W przypadku rabatu pośredniego kluczowe znaczenie ma okoliczność, że między podatnikiem przekazującym środki pieniężne a podmiotem będącym beneficjentem rabatu pośredniego nie miała miejsca żadna transakcja, którą można byłoby skorygować.

Automatyczna akceptacja PIT. Wgląd w deklaracje i korekta nie będą możliwe przez kilka dni
30 kwi 2024

Automatyczna akceptacja zeznań podatkowych PIT w usłudze Twój e-PIT nastąpi po 30 kwietnia i potrwa przez pierwsze dni maja. Podczas trwania tego procesu usługa nie będzie dostępna, a więc przez kilka dni nie będzie można sprawdzić złożonej już deklaracji PIT, ani złożyć korekty zeznania rocznego. Na czym dokładnie polega ten proces?

Windykacja na własną rękę – jakie są plusy i minusy po stronie przedsiębiorcy?
30 kwi 2024

Proces windykacji można przeprowadzić na kilka sposobów. Czy jednak warto prowadzić windykację w przedsiębiorstwie na własną rękę? Jakie są plusy i minusy takiego działania?

Odroczenie KSeF. Decyzja słuszna, choć budzi wątpliwości w kontekście interesu przedsiębiorców
30 kwi 2024

Decyzja o przesunięciu KSeF jest słuszna, natomiast tak długie odroczenie może budzić wątpliwości w kontekście interesu przedsiębiorców - zauważa ekspert podatkowy Adam Mariański. Zdaniem prawnika wielu przedsiębiorców jest już gotowych do wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur.

To już ostatni dzwonek. Dzisiaj upływa termin na rozliczenie PIT
30 kwi 2024

We wtorek, 30 kwietnia, mija termin na rozliczenie PIT za rok 2023. Możliwe jest złożenie zeznania drogą elektroniczną lub papierową, które można dostarczyć do Urzędu Skarbowego lub wysłać pocztą.

Zarobki kierowców zawodowych w Polsce. Najczęściej przynajmniej 8 tys. zł brutto. Ale nie wszyscy tyle dostają. Od czego zależy pensja kierowcy?
29 kwi 2024

Ile zarabiają zawodowi kierowcy w Polsce? W 2023 roku w branży TSL nastąpiły istotne zmiany w ustalaniu wynagrodzeń dla kierowców. Wzrost płacy wraz z nowymi przepisami dotyczącymi delegowania pracowników, wpłynęły na rozliczanie płac, szczególnie kierowców działających za granicą. Te zmiany bezpośrednio wpłynęły na budżety firm transportowych, zmuszając je do uwzględnienia większych kosztów wynagrodzeń kierowców. Jednocześnie stanowią korzystną zmianę dla kierowców, poprawiając ich elastyczność finansową i warunki pracy.

pokaż więcej
Proszę czekać...