Nowe certyfikaty dla księgowych i finansistów. AICPA & CIMA Agile Finance Transformation Certification Series

Nowe certyfikaty dla księgowych i finansistów. AICPA & CIMA Agile Finance Transformation Certification Series
Oracle i Association of International Certified Professional Accountants, które reprezentuje American Institute of CPAs (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), stworzyły serię certyfikatów w celu zlikwidowania technologicznej luki kompetencyjnej w finansach i księgowości. Nowe certyfikaty AICPA & CIMA Agile Finance Transformation Certification Series, które powstały we współpracy z Oracle, mają na celu wyposażenie liderów finansów w praktyczną wiedzę niezbędną do wykorzystania najnowszych technologii, procesów, najlepszych praktyk i umiejętności z zakresu finansów, aby pomóc im odnieść sukces w zmieniającym się środowisku biznesowym i przyspieszyć rozwój ich kariery.

Nowe certyfikaty dla księgowych i finansistów. Cel: likwidacja technologicznej luki kompetencyjnej

W miarę jak firmy radziły sobie ze zmiennym otoczeniem biznesowym, zespoły finansowe szybko implementowały technologię chmury, która pomagała w podejmowaniu krytycznych decyzji. Jednak, jak wynika z raportu Oracle i AICPA & CIMA Agile Finance Unleashed, tylko 10 proc. liderów finansów uważa, że ​​ich zespoły dysponują pełnym zestawem umiejętności technologicznych potrzebnych do wspierania ambicji organizacji w zakresie transformacji finansowej. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, mieć szansę na rozwój kariery i pomóc swoim organizacjom odnieść sukces, specjaliści ds. finansów chcą rozwijać kompetencje z obszaru transformacji cyfrowej. Tymczasem, jak dowodzi inny wspólny raport Oracle i AICPA & CIMA Reimagining finance for the new normal, tylko sześć proc. liderów finansów uważa, że jest w stanie zaoferować pracownikom solidny program szkoleń finansowych.

“Era cyfrowa stwarza nowe możliwości dla profesji finansowo-księgowej. Aby dotrzymać kroku cyfrowej transformacji i zmieniającym się oczekiwaniom biznesu, specjaliści ds. finansów muszą szybko ewoluować i zdobywać nowe umiejętności– zauważa Tom Hood, EVP, Business Engagement & Growth, Association of International Certified Professional Accountants. “Aby odpowiedzieć na to zapotrzebowanie, Stowarzyszenie we współpracy z Oracle stworzyły serię certyfikatów Agile Finance Transformation Certification Series, by wyposażyć finansistów w praktyczną wiedzę i przyspieszyć rozwój ich kompetencji z zakresu cyfrowej transformacji finansów.”

Autopromocja

Materiały szkoleniowe obejmują kluczowe z perspektywy liderów finansów elementy transformacji cyfrowej, w tym:

  • praktyczne kroki, jakie należy podjąć na ścieżce do transformacji finansów,
  • najlepsze praktyki i korespondujące z nimi plany operacyjne,
  • kompetencje, które wspierają i przyspieszają rozwój kariery,
  • rzeczywiste przykłady przytaczane przez liderów finansów Oracle w oparciu o przeprowadzone przez nich transformacje finansów.

“Nowe pokolenie liderów finansów znalazło się w wyjątkowej sytuacji, w której mogą być katalizatorem zmian w całej organizacji poprzez zdecydowane skłonienie się ku technologii w celu zwiększenia strategicznej wartości biznesu” – powiedział Juergen Lindner, Senior Vice President and CMO, Global Marketing SaaS, Oracle. „Reprezentując niemal 700 000 członków, studentów i specjalistów ds. finansów na całym świecie, Stowarzyszenie ma ogromny wpływ na kierunek rozwoju profesji finansowej i odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu kompetencji branży, na nowo definiując to, co najlepsze w finansach”.

Dostępność i koszt certyfikatów

Trzyczęściowa seria certyfikatów Agile Finance Transformation Certification Series dostępna jest globalnie na stronie AICPA Store. Jej łączny koszt to 1 485 USD (1 195 USD dla członków AICPA i członków CIMA). Do 31 lipca 2022 r. można skorzystać z 15-proc. rabatu z kodem “Launch15”.

***

Association of International Certified Professional Accountants®, reprezentujące AICPA® & CIMA®, działa na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 696 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 192 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarząd­czej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecz­nemu i zrównoważonemu rozwojowi.

American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.

The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.

Księgowość
Zapomniałeś o złożeniu deklaracji PIT lub zapłaceniu podatku w terminie? Ratunkiem będzie czynny żal
02 maja 2024

Zapomniałeś o złożeniu deklaracji podatkowej PIT lub zapłaceniu podatku w terminie? Złóż czynny żal, dzięki temu możesz uniknąć kary. Aby czynny żal był skuteczny, musisz wypełnić obowiązki wobec naczelnika urzędu skarbowego lub urzędu celno-skarbowego, w szczególności złożyć zaległe deklaracje podatkowe lub zapłacić w całości należności publicznoprawne, wraz z odsetkami.

Sprzedałeś towar i organizujesz dostawę? Ale czy wiesz, jak wystawić fakturę i jaką stawkę VAT zastosować? Uważaj na pułapki w VAT.
02 maja 2024

Sprzedałeś towar i organizujesz dostawę? Ale czy wiesz, jak wystawić fakturę i jaką stawkę VAT zastosować? Gdy koszt transportu obciąża kupującego, po stronie sprzedawcy powstaje obowiązek udokumentowania transakcji i to jego obciążą konsekwencje błędu.

Posiadacze aut spalinowych mogą odetchnąć z ulgą. Podatku nie będzie, pojawią się dopłaty do elektryków
02 maja 2024

Nie będzie podatku od aut spalinowych, będzie za to system dopłat do zakupu elektryków. Takie rozwiązanie zostało zawarte w przyjętej przez rząd rewizji Krajowego Planu Odbudowy.

Od kiedy obowiązkowy KSeF? Projekt ustawy przyjęty przez rząd
30 kwi 2024

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który ma na celu przesunięcie obligatoryjnego KSeF na 1 lutego 2026 r. Jak informuje Ministerstwo Finansów, dalsze uproszczenia KSeF, w tym zapowiadane przez resort finansów etapowe wejście w życie KSeF będzie przedmiotem odrębnych prac legislacyjnych.

Dostałeś rabat i wystawiłeś fakturę korygującą? To błąd. I może mieć poważne konsekwencje na gruncie VAT
30 kwi 2024

Dostałeś rabat i wystawiłeś fakturę korygującą? To błąd. W przypadku rabatu pośredniego kluczowe znaczenie ma okoliczność, że między podatnikiem przekazującym środki pieniężne a podmiotem będącym beneficjentem rabatu pośredniego nie miała miejsca żadna transakcja, którą można byłoby skorygować.

Automatyczna akceptacja PIT. Wgląd w deklaracje i korekta nie będą możliwe przez kilka dni
30 kwi 2024

Automatyczna akceptacja zeznań podatkowych PIT w usłudze Twój e-PIT nastąpi po 30 kwietnia i potrwa przez pierwsze dni maja. Podczas trwania tego procesu usługa nie będzie dostępna, a więc przez kilka dni nie będzie można sprawdzić złożonej już deklaracji PIT, ani złożyć korekty zeznania rocznego. Na czym dokładnie polega ten proces?

Windykacja na własną rękę – jakie są plusy i minusy po stronie przedsiębiorcy?
30 kwi 2024

Proces windykacji można przeprowadzić na kilka sposobów. Czy jednak warto prowadzić windykację w przedsiębiorstwie na własną rękę? Jakie są plusy i minusy takiego działania?

Odroczenie KSeF. Decyzja słuszna, choć budzi wątpliwości w kontekście interesu przedsiębiorców
30 kwi 2024

Decyzja o przesunięciu KSeF jest słuszna, natomiast tak długie odroczenie może budzić wątpliwości w kontekście interesu przedsiębiorców - zauważa ekspert podatkowy Adam Mariański. Zdaniem prawnika wielu przedsiębiorców jest już gotowych do wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur.

To już ostatni dzwonek. Dzisiaj upływa termin na rozliczenie PIT
30 kwi 2024

We wtorek, 30 kwietnia, mija termin na rozliczenie PIT za rok 2023. Możliwe jest złożenie zeznania drogą elektroniczną lub papierową, które można dostarczyć do Urzędu Skarbowego lub wysłać pocztą.

Zarobki kierowców zawodowych w Polsce. Najczęściej przynajmniej 8 tys. zł brutto. Ale nie wszyscy tyle dostają. Od czego zależy pensja kierowcy?
29 kwi 2024

Ile zarabiają zawodowi kierowcy w Polsce? W 2023 roku w branży TSL nastąpiły istotne zmiany w ustalaniu wynagrodzeń dla kierowców. Wzrost płacy wraz z nowymi przepisami dotyczącymi delegowania pracowników, wpłynęły na rozliczanie płac, szczególnie kierowców działających za granicą. Te zmiany bezpośrednio wpłynęły na budżety firm transportowych, zmuszając je do uwzględnienia większych kosztów wynagrodzeń kierowców. Jednocześnie stanowią korzystną zmianę dla kierowców, poprawiając ich elastyczność finansową i warunki pracy.

pokaż więcej
Proszę czekać...