Spotkanie branży rachunkowej w Kielcach

I Ogólnopolski Kongres Biur Rachunkowych
Targi Kielce, EPSA BPO SA oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce zapraszają na Ogólnopolski Kongres Biur Rachunkowych! Pierwsze w Polsce unikatowe wydarzenie to platforma wymiany wiedzy, doświadczeń i usług, na którym obecni będą wszyscy liczący się gracze branży finansowej oraz rachunkowej. Patronem medialnym wydarzenia jest Infor.

Od 22 do 23 listopada właściciele biur rachunkowych, księgowi i dostawcy usług finansowych, spotkają się w Targach Kielce, aby pogłębić relacje oraz wspólnie debatować nad przyszłością sektora małych i średnich firm. - Myślę, że takie spotkanie jest niezbędne dla biur rachunkowych i przedstawicieli biznesu. Dlaczego? Przyczyna jest bardzo prosta – przedsiębiorcy powinni dowiedzieć się, jaką wartość dla prowadzonej działalności niesie ze sobą dobry księgowy czy biuro rachunkowe – mówi Jerzy Koniecki, Wiceprezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Autopromocja

Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach oraz panelach dyskusyjnych. Dwa dni kongresu podzielone są na części wykładowe i warsztatowe. Prelegenci podejmą tematy zarządzania kosztami, sposobów sprzedaży usług, zmian w przepisach oraz doboru klientów, w celu zwiększenia przychodów. Uczestnicy pochylą się także nad wiodącym tematem Kongresu, czyli nowymi technologiami w pracy księgowych. Jednak, jak podkreślają organizatorzy, nie zabraknie dyskusji o ludziach - Nawet najdoskonalsze rozwiązana IT nie pomogą przyspieszyć rozwoju firmy i poprawić jej konkurencyjności, jeśli wśród pracowników nie będzie na nie gotowości – co ważne nie tylko zarządu, ale także specjalistów na średnich i niższych szczeblach. – podkreśla Piotr Ciski - Warto zatem pokazywać realne korzyści, jakie płyną z cyfryzacji, nie tylko ogólne hasła, dodaje dyrektor zarządzający Sage w Polsce.

Wysoką jakość poszczególnych bloków potwierdza wybór ekspertów. Dr hab. Andrzej Sztando mówić będzie o współpracy między władzą lokalną a MŚP, Wiktor Doktór – Prezes Fundacji ProProgressio poprowadzi dyskusję na temat rozwoju sektora usług outsourcingowych w Polsce, dr Mieczysław Groszek – Prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa opowie o szansach i korzyściach dotyczących transakcji z ominięciem gotówki.

Dużo miejsca podczas Kongresu Biur Rachunkowych zostanie poświęcone tematom innowacyjnych rozwiązań dla księgowości. - Chcemy pokazać, że automatyzacja procesów może wpłynąć korzystnie nie tylko na przyspieszenie pracy księgowych, ale także na wyniki finansowe biura – mówi Bożena Staniak, Wiceprezes Targów Kielce, współorganizatora Ogólnopolskiego Kongresu Biur Rachunkowych. Głos w dyskusji o automatyzacji zabiorą m.in. Małgorzata Latuszek, Prezes Zarządu i współzałożyciel Columb Technologies, Piotr Ciski, dyrektor  zarządzający Sage w Polsce oraz Tomasz Dyff Dyrektor Segmentu SME Microsoft.

Ogólnopolski Kongres Biur Rachunkowych to pierwsza tak szeroka inicjatywa spotkań branży finansowej i rachunkowej. Sponsorem głównym wydarzenia jest Sage.

Więcej informacji: I Ogólnopolski Kongres Biur Rachunkowych

Księgowość
Podatek od kryptowalut 2024. Jak rozliczyć?
26 kwi 2024

Kiedy należy zapłacić podatek, a kiedy kryptowaluty pozostają neutralne podatkowo? Co podlega opodatkowaniu? Jaki PIT trzeba złożyć?

KSeF dopiero od 2026 roku. Minister Finansów podał dwie daty wdrożenia dla dwóch grup podatników
26 kwi 2024

Na konferencji prasowej w dniu 26 kwietnia 2024 r. minister finansów Andrzej Domański podał dwie daty planowanego wdrożenia obowiązkowego modelu KSeF. Od 1 lutego 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować przedsiębiorcy, których wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym przekroczyła 200 mln zł. Natomiast od 1 kwietnia 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować pozostali podatnicy VAT.

KSeF z dużym poślizgiem. Przedsiębiorcy i cała branża księgowa to odczują. Jak?
26 kwi 2024

Decyzja ministerstwa o przesunięciu KSeF o prawie 2 lata jest niekorzystna z punktu widzenia polskich firm. Znacznie opóźni rewolucję cyfrową i wzrost konkurencyjności krajowych przedsiębiorców. Wymagać będzie także poniesienia dodatkowych kosztów przez firmy, które już zainwestowały w odpowiednie technologie i przeszkolenie personelu. Wielu dostawców oprogramowania do fakturowania i prowadzenia księgowości może zostać zmuszonych do ponownej integracji systemów. Taką opinię wyraził Rafał Strzelecki, CEO CashDirector S.A.

Kto nie poniesie kary za brak złożenia PIT-a do 30 kwietnia?
26 kwi 2024

Ministerstwo Finansów informuje, że do 30 kwietnia 2024 r. podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Jeżeli podatnik nie złoży samodzielnie zeznania PIT-37 i PIT-38 za 2023 r., to z upływem 30 kwietnia zostanie ono automatycznie zaakceptowane przez system. Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie nawet jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań. Ale dotyczy to tylko tych dwóch zeznań. Pozostałe PIT-y trzeba złożyć samodzielnie najpóźniej we wtorek 30 kwietnia 2024 r. Tego dnia urzędy skarbowe będą czynne do godz. 18:00.

Ekonomiczne „odkrycia” na temat WIBOR-u [polemika]
26 kwi 2024

Z uwagą zapoznaliśmy się z artykułem Pana K. Szymańskiego „Kwestionowanie kredytów opartych o WIBOR, jakie argumenty można podnieść przed sądem?”, opublikowanym 16 kwietnia 2024 r. na portalu Infor.pl. Autor, jako analityk rynków finansowych, dokonuje przełomowego „odkrycia” – stwierdza niereprezentatywność WIBOR-u oraz jego spekulacyjny charakter. Jest to jeden z całej serii artykułów ekonomistów (zarówno K. Szymańskiego, jak i innych), którzy działając ramię w ramię z kancelariami prawnymi starają się stworzyć iluzję, że działający od 30 lat wskaźnik referencyjny nie działa prawidłowo, a jego stosowanie w umowach to efekt zmowy banków, której celem jest osiągnięcie nieuzasadnionych zysków kosztem konsumentów. Do tego spisku, jak rozumiemy, dołączyli KNF, UOKiK i sądy, które to instytucje jednoznacznie potwierdzają prawidłowość WIBOR-u.

Przedsiębiorca uiści podatek tylko gdy klient mu zapłaci. Tak będzie działał kasowy PIT. Od kiedy? Pod jakimi warunkami?
26 kwi 2024

Resort finansów przygotował właśnie projekt nowelizacji ustawy o PIT oraz ustawy o ryczałcie ewidencjonowanym. Celem tej zmiany jest wprowadzenie od 2025 roku kasowej metody rozliczania podatku dochodowego, polegającej na tym, że przychód- podatkowy będzie powstawał w dacie zapłaty za fakturę. Z metody kasowej będą mogli korzystać przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność oraz ci, których przychody z działalności gospodarczej w roku poprzednim nie przekraczały 250 tys. euro.

Minister Domański o przyszłości KSeF. Nowe daty uruchomienia zostały wyznaczone
26 kwi 2024

Minister finansów Andrzej Domański wypowiedział się dziś o audycie Krajowego Systemu e-Faktur i przyszłości KSeF. Zmiany legislacyjne w KSeF to będzie proces podzielony na dwa etapy.

Panele fotowoltaiczne - obowiązek podatkowy w akcyzie [część 2]
26 kwi 2024

W katalogu czynności podlegających opodatkowaniu akcyzą znajduje się również przypadek konsumpcji. Chodzi tutaj o zużycie energii elektrycznej przez podmiot posiadający koncesję jak i przez podmiot, który koncesji nie posiada, ale zużywa wytworzoną przez siebie energię elektryczną.

KSeF dopiero od 2026 roku. Minister Finansów podał dwie daty wdrożenia dla dwóch grup podatników
26 kwi 2024

Na konferencji prasowej w dniu 26 kwietnia 2024 r. minister finansów Andrzej Domański podał dwie daty planowanego wdrożenia obowiązkowego modelu KSeF. Od 1 lutego 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować przedsiębiorcy, których wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym przekroczyła 200 mln zł. Natomiast od 1 kwietnia 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować pozostali podatnicy VAT.

Globalny podatek minimalny - zasady GloBE również w Polsce. Przedsiębiorstwa będą musiały dostosować swoje procedury rachunkowe i podatkowe
26 kwi 2024

System globalnego podatku minimalnego (zasad GloBE) zawita do Polski. Przedsiębiorstwa będą musiały dostosować swoje procedury wewnętrzne, w szczególności dotyczące gromadzenia informacji rachunkowych i podatkowych.

pokaż więcej
Proszę czekać...