XXVIII Kongres Controllerów - 26-27 maja 2022, Gdańsk

XXVIII Kongres Controllerów - 26-27 maja 2022, Gdańsk / Media
Przed nami XXVIII edycja Kongresu Controllerów. Odbędzie w dniach 26-27 maja 2022. Portal Infor.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

CONTROLLER 5.0 - Controlling Leaders of To(morrow)Day – to hasło przewodnie tegorocznego Kongresu.

Autopromocja

Okres rozkwitu VUCA, Globalizacja, Big Data, automatyzacja, robotyzacja, zamiana towarów w usługi, zwinne i elastyczne zarządzanie, sztuczna inteligencja, zmiany klimatyczne …

Wszystkie powyższe trendy miały wpływ na controlling rozumiany jako wszechstronne, systemowe, ciągłe wspomaganie zarządzania. Koniecznym stało się przeniesienie punktu ciężkości controllingu z poziomu operacyjnego na poziom strategiczny.

Standaryzacja, automatyzacja, robotyzacja eliminują powtarzające się, zazwyczaj żmudne czynności controllerów, uwalniając czas na kreatywność operacyjną, a zwłaszcza strategiczną wspierającą nowe kierunki działalności przedsiębiorstw.

Powyższa fundamentalna zmiana wymaga jednak wprowadzenia wielu nowych kompetencji controllerów takich jak: Partner Biznesu (Business Partner), Agent Zmian (Change Agent), Naukowiec Decyzji (Decision Scientist), Analityk Biznesu (Business Analyst), Naukowiec Danych (Data Scientist). Jest to zmiana, która będzie trwała wiele lat.

Wszystkie powyższe zagadnienia będą przedmiotem rozważań na najbliższym 28-mym już Kongresie Controllerów w Gdańsku, 26-27 maja 2022 roku.

Jako keynote speaker Kongres otworzy Heimo Losbichler, Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (Internationaler Controller Verein) i Międzynarodowej Grupy Controllingu (International Group of Controlling).

Kongres Controllerów po raz pierwszy zostanie zrealizowany hybrydowo! Stacjonarnie konferencja odbędzie się w Gdańsku. Natomiast wydarzenie będzie również transmitowane online – to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć osobiście.

W programie Kongresu Controllerów są m.in. wystąpienia:

  • Kluczowe znaczenie zrównoważonego rozwoju dla strategii biznesowej – Wojciech Wieroński, Dyrektor Zarządzający ds. Finansów w Media Markt Saturn Polska
  • Cyfryzacja i robotyzacja w obszarach controllingowo-finansowych – Krzysztof Lonca, CFO Gedeon Richter
  • Finansista liderem transformacji cyfrowej – Urszula Wysocka, ekspertka Klubu CFO
  • Nieoczywiste sposoby finansowania innowacji – Agnieszka Hrynkiewicz-Sudnik, Dyrektor Obszaru Podatków i Finansowania Innowacji w Ayming Polska
  • Ślad węglowy firmy – raportowanie niefinansowe organizacji wobec katastrofy klimatycznej –  Konrad Klepacki, ekspert i doradca biznesu

Poza prelekcjami i praktycznymi warsztatami, jak co roku nie zabraknie integracji i networkingu.

Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia: www.kongrescontrollerow.pl

Miejsce konferencji: Gdańsk, on-line

Dyrektor merytoryczny wydarzenia od 28 lat: dr Stefan Olech

Organizator: GRUPA ODITK

Księgowość
Podatek od kryptowalut 2024. Jak rozliczyć?
26 kwi 2024

Kiedy należy zapłacić podatek, a kiedy kryptowaluty pozostają neutralne podatkowo? Co podlega opodatkowaniu? Jaki PIT trzeba złożyć?

KSeF dopiero od 2026 roku. Minister Finansów podał dwie daty wdrożenia dla dwóch grup podatników
26 kwi 2024

Na konferencji prasowej w dniu 26 kwietnia 2024 r. minister finansów Andrzej Domański podał dwie daty planowanego wdrożenia obowiązkowego modelu KSeF. Od 1 lutego 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować przedsiębiorcy, których wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym przekroczyła 200 mln zł. Natomiast od 1 kwietnia 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować pozostali podatnicy VAT.

KSeF z dużym poślizgiem. Przedsiębiorcy i cała branża księgowa to odczują. Jak?
26 kwi 2024

Decyzja ministerstwa o przesunięciu KSeF o prawie 2 lata jest niekorzystna z punktu widzenia polskich firm. Znacznie opóźni rewolucję cyfrową i wzrost konkurencyjności krajowych przedsiębiorców. Wymagać będzie także poniesienia dodatkowych kosztów przez firmy, które już zainwestowały w odpowiednie technologie i przeszkolenie personelu. Wielu dostawców oprogramowania do fakturowania i prowadzenia księgowości może zostać zmuszonych do ponownej integracji systemów. Taką opinię wyraził Rafał Strzelecki, CEO CashDirector S.A.

Kto nie poniesie kary za brak złożenia PIT-a do 30 kwietnia?
26 kwi 2024

Ministerstwo Finansów informuje, że do 30 kwietnia 2024 r. podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Jeżeli podatnik nie złoży samodzielnie zeznania PIT-37 i PIT-38 za 2023 r., to z upływem 30 kwietnia zostanie ono automatycznie zaakceptowane przez system. Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie nawet jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań. Ale dotyczy to tylko tych dwóch zeznań. Pozostałe PIT-y trzeba złożyć samodzielnie najpóźniej we wtorek 30 kwietnia 2024 r. Tego dnia urzędy skarbowe będą czynne do godz. 18:00.

Ekonomiczne „odkrycia” na temat WIBOR-u [polemika]
26 kwi 2024

Z uwagą zapoznaliśmy się z artykułem Pana K. Szymańskiego „Kwestionowanie kredytów opartych o WIBOR, jakie argumenty można podnieść przed sądem?”, opublikowanym 16 kwietnia 2024 r. na portalu Infor.pl. Autor, jako analityk rynków finansowych, dokonuje przełomowego „odkrycia” – stwierdza niereprezentatywność WIBOR-u oraz jego spekulacyjny charakter. Jest to jeden z całej serii artykułów ekonomistów (zarówno K. Szymańskiego, jak i innych), którzy działając ramię w ramię z kancelariami prawnymi starają się stworzyć iluzję, że działający od 30 lat wskaźnik referencyjny nie działa prawidłowo, a jego stosowanie w umowach to efekt zmowy banków, której celem jest osiągnięcie nieuzasadnionych zysków kosztem konsumentów. Do tego spisku, jak rozumiemy, dołączyli KNF, UOKiK i sądy, które to instytucje jednoznacznie potwierdzają prawidłowość WIBOR-u.

Przedsiębiorca uiści podatek tylko gdy klient mu zapłaci. Tak będzie działał kasowy PIT. Od kiedy? Pod jakimi warunkami?
26 kwi 2024

Resort finansów przygotował właśnie projekt nowelizacji ustawy o PIT oraz ustawy o ryczałcie ewidencjonowanym. Celem tej zmiany jest wprowadzenie od 2025 roku kasowej metody rozliczania podatku dochodowego, polegającej na tym, że przychód- podatkowy będzie powstawał w dacie zapłaty za fakturę. Z metody kasowej będą mogli korzystać przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność oraz ci, których przychody z działalności gospodarczej w roku poprzednim nie przekraczały 250 tys. euro.

Minister Domański o przyszłości KSeF. Nowe daty uruchomienia zostały wyznaczone
26 kwi 2024

Minister finansów Andrzej Domański wypowiedział się dziś o audycie Krajowego Systemu e-Faktur i przyszłości KSeF. Zmiany legislacyjne w KSeF to będzie proces podzielony na dwa etapy.

Panele fotowoltaiczne - obowiązek podatkowy w akcyzie [część 2]
26 kwi 2024

W katalogu czynności podlegających opodatkowaniu akcyzą znajduje się również przypadek konsumpcji. Chodzi tutaj o zużycie energii elektrycznej przez podmiot posiadający koncesję jak i przez podmiot, który koncesji nie posiada, ale zużywa wytworzoną przez siebie energię elektryczną.

KSeF dopiero od 2026 roku. Minister Finansów podał dwie daty wdrożenia dla dwóch grup podatników
26 kwi 2024

Na konferencji prasowej w dniu 26 kwietnia 2024 r. minister finansów Andrzej Domański podał dwie daty planowanego wdrożenia obowiązkowego modelu KSeF. Od 1 lutego 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować przedsiębiorcy, których wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym przekroczyła 200 mln zł. Natomiast od 1 kwietnia 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować pozostali podatnicy VAT.

Globalny podatek minimalny - zasady GloBE również w Polsce. Przedsiębiorstwa będą musiały dostosować swoje procedury rachunkowe i podatkowe
26 kwi 2024

System globalnego podatku minimalnego (zasad GloBE) zawita do Polski. Przedsiębiorstwa będą musiały dostosować swoje procedury wewnętrzne, w szczególności dotyczące gromadzenia informacji rachunkowych i podatkowych.

pokaż więcej
Proszę czekać...