Jak usprawnić obieg dokumentów pracowniczych w firmie?

RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k.
RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.
rozwiń więcej
biuro, biznes, spotkanie, umowa, praca, finanse, obieg dokumentów /Fotolia / Fotolia
Jednym z najlepszych sposób na optymalizację obiegu dokumentów w przedsiębiorstwie, w dobie ogólnodostępnego Internetu, jest moduł WWW. Interfejs ten, z uwagi na podobieństwo do klasycznych stron internetowych, jest bardzo intuicyjny, może być dostępny z każdego miejsca oraz oferuje szereg praktycznych możliwości, oszczędzających czas, zarówno z perspektywy pracodawcy, jak i z punktu widzenia pracownika.

Karty urlopowe

Optymalizacja obiegu dokumentów to przede wszystkim udostępniona online karta urlopowa. Pracownik bez większego kłopotu wypełni wniosek o urlop, który zostanie automatycznie przesłany do przełożonego. Przełożony natomiast otrzyma powiadomienie o złożeniu wniosku i będzie mógł go zatwierdzić lub odrzucić, nierzadko nawet nie logując się do systemu, tylko klikając na przygotowane przez oprogramowanie, wygodne linki. W momencie zatwierdzenia bądź odrzucenia, informacja zwrotna trafi zarówno do pracownika, jak i do działu kadr.

Autopromocja

Służbowe podróże

Podobnie sprawa ma się z delegacjami. Pracownik wybierający się w podróż służbową może wpisać swoje polecenie wyjazdu w przeglądarce internetowej, uzupełniając wszelkie niezbędne dane, jak np. środek transportu, miejsce docelowe, cel delegacji, itd. Może także wypisać wniosek o zaliczkę, jeżeli takowa jest mu niezbędna do podróży.  W momencie, gdy delegacja zostanie zatwierdzona przez przełożonego, pracownik otrzyma stosowne powiadomienie, zazwyczaj za pośrednictwem poczty e-mail, po czy będzie mógł się udać po wypłatę wnioskowanej zaliczki w kasie firmy.

Po powrocie z podróży służbowej, pracownik może uzupełnić dalszą cześć, rozliczyć koszty przejazdów, diety oraz wszelkie inne wydatki, które musiał ponieść. Rola przełożonego ogranicza się natomiast do zatwierdzenia wydatków. To z kolei jest podstawą do dalszych rozliczeń z działem finansowym.

Tworzenie nowych dokumentów w programie dla zmieniających się przepisów

Wykorzystywanie baz danych osobowych w działalności gospodarczej

Nieograniczone możliwości

Karta urlopowa i delegacje to nie jedyne funkcjonalności, które może oferować sprawnie działający interfejs WWW. Nic nie stoi na przeszkodzie, by każdy pracownik miał dostęp do dokumentów, które dotyczą jego osoby, takich jak np. pasek z listy płac czy bieżący PIT. Jeżeli producent oferuje otwarte API, można także przygotować i wdrożyć własne oprogramowanie WWW, które będzie zawierać niezbędne funkcjonalności, wynikające ze specyfiki konkretnego przedsiębiorstwa.

Zapraszamy do dyskusji na forum


Autor: RESET2 Sp. z o.o.

Księgowość
Zapomniałeś o złożeniu deklaracji PIT lub zapłaceniu podatku w terminie? Ratunkiem będzie czynny żal
02 maja 2024

Zapomniałeś o złożeniu deklaracji podatkowej PIT lub zapłaceniu podatku w terminie? Złóż czynny żal, dzięki temu możesz uniknąć kary. Aby czynny żal był skuteczny, musisz wypełnić obowiązki wobec naczelnika urzędu skarbowego lub urzędu celno-skarbowego, w szczególności złożyć zaległe deklaracje podatkowe lub zapłacić w całości należności publicznoprawne, wraz z odsetkami.

Sprzedałeś towar i organizujesz dostawę? Ale czy wiesz, jak wystawić fakturę i jaką stawkę VAT zastosować? Uważaj na pułapki w VAT.
02 maja 2024

Sprzedałeś towar i organizujesz dostawę? Ale czy wiesz, jak wystawić fakturę i jaką stawkę VAT zastosować? Gdy koszt transportu obciąża kupującego, po stronie sprzedawcy powstaje obowiązek udokumentowania transakcji i to jego obciążą konsekwencje błędu.

Posiadacze aut spalinowych mogą odetchnąć z ulgą. Podatku nie będzie, pojawią się dopłaty do elektryków
02 maja 2024

Nie będzie podatku od aut spalinowych, będzie za to system dopłat do zakupu elektryków. Takie rozwiązanie zostało zawarte w przyjętej przez rząd rewizji Krajowego Planu Odbudowy.

Od kiedy obowiązkowy KSeF? Projekt ustawy przyjęty przez rząd
30 kwi 2024

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który ma na celu przesunięcie obligatoryjnego KSeF na 1 lutego 2026 r. Jak informuje Ministerstwo Finansów, dalsze uproszczenia KSeF, w tym zapowiadane przez resort finansów etapowe wejście w życie KSeF będzie przedmiotem odrębnych prac legislacyjnych.

Zużycie energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych przez osoby prywatne a podatek akcyzowy [część 3]
06 maja 2024

Status podatnika akcyzy nie jest zależny od posiadania statusu przedsiębiorcy. Również osoby prywatne mogą być podatnikami akcyzy jeżeli wykonują czynności opodatkowane w tym zużycie energii elektrycznej (art. 9 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku akcyzowym).

Dostałeś rabat i wystawiłeś fakturę korygującą? To błąd. I może mieć poważne konsekwencje na gruncie VAT
30 kwi 2024

Dostałeś rabat i wystawiłeś fakturę korygującą? To błąd. W przypadku rabatu pośredniego kluczowe znaczenie ma okoliczność, że między podatnikiem przekazującym środki pieniężne a podmiotem będącym beneficjentem rabatu pośredniego nie miała miejsca żadna transakcja, którą można byłoby skorygować.

Automatyczna akceptacja PIT. Wgląd w deklaracje i korekta nie będą możliwe przez kilka dni
30 kwi 2024

Automatyczna akceptacja zeznań podatkowych PIT w usłudze Twój e-PIT nastąpi po 30 kwietnia i potrwa przez pierwsze dni maja. Podczas trwania tego procesu usługa nie będzie dostępna, a więc przez kilka dni nie będzie można sprawdzić złożonej już deklaracji PIT, ani złożyć korekty zeznania rocznego. Na czym dokładnie polega ten proces?

Windykacja na własną rękę – jakie są plusy i minusy po stronie przedsiębiorcy?
30 kwi 2024

Proces windykacji można przeprowadzić na kilka sposobów. Czy jednak warto prowadzić windykację w przedsiębiorstwie na własną rękę? Jakie są plusy i minusy takiego działania?

Odroczenie KSeF. Decyzja słuszna, choć budzi wątpliwości w kontekście interesu przedsiębiorców
30 kwi 2024

Decyzja o przesunięciu KSeF jest słuszna, natomiast tak długie odroczenie może budzić wątpliwości w kontekście interesu przedsiębiorców - zauważa ekspert podatkowy Adam Mariański. Zdaniem prawnika wielu przedsiębiorców jest już gotowych do wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur.

To już ostatni dzwonek. Dzisiaj upływa termin na rozliczenie PIT
30 kwi 2024

We wtorek, 30 kwietnia, mija termin na rozliczenie PIT za rok 2023. Możliwe jest złożenie zeznania drogą elektroniczną lub papierową, które można dostarczyć do Urzędu Skarbowego lub wysłać pocztą.

pokaż więcej
Proszę czekać...