Spółka z siedzibą w Nevadzie bez podatku dochodowego

Spółka z siedzibą w Nevadzie bez podatku dochodowego /shutterstock.com / www.shutterstock.com
Jedną z podstawowych korzyści związanych z posiadaniem spółki z siedzibą w Nevadzie jest fakt, że LLC może nie być zobowiązana do zapłaty własnego podatku dochodowego. Innymi słowy, uzyskiwane przez spółkę przychody będą przypisywane jej wspólnikom. Jeśli zatem spółka będzie prowadzić działalność poza USA, to możliwe staje się całkowite wyeliminowanie amerykańskiego podatku dochodowego.

Jedną z najważniejszych decyzji przy zakładaniu spółki z siedzibą w Stanach Zjednoczonych jest wybór odpowiedniego stanu. Mając do wyboru aż 50 jurysdykcji oraz zważywszy na fakt, iż wiele z nich bije się o palmę pierwszeństwa w ustanowieniu środowiska prawnego przyjaznego przedsiębiorcom, znalezienie odpowiedniego może okazać się sporym utrudnieniem. Warto zauważyć, że w ostatnim czasie na lidera wyrasta prawodawstwo Nevady, które uczyniło z tego stanu realną alternatywę dla ustanowienia na jego terytorium siedziby przedsiębiorstwa.

Autopromocja

Garść informacji

Nevada to stan w zachodnich Stanach Zjednoczonych. Na północnym zachodzie graniczy z Oregonem, na północnym wschodzie z Idaho, na zachodzie z Kalifornią, na wschodzie zaś z Arizoną i Utah. Nevada jest siódmym stanem pod względem wielkości, a pod względem zaludnienia plasuje się na 32 miejscu. Prawie 3/4 mieszkańców Nevady mieszka w hrabstwie Clark, które obejmuje obszar metropolitalny Las Vegas – Paradise. Stolicą Nevady jest Carson City.

Nie jest tajemnicą, że stan Nevada jest najbardziej znanym i najpopularniejszym ośrodkiem hazardu w USA. Hazard był powszechny już we wczesnych miastach wydobywczych tego stanu. W 1909 r. został jednak zakazany w ramach ogólnokrajowej krucjaty przeciwko gameblingowi. Z powodu Wielkiego Kryzysu Nevada w 1931 r. ponownie dokonała jego legalizacji, co trwa do chwili obecnej.

Już we wczesnych latach 90. XX w. władze Nevady podjęły działania mające na celu wprowadzenie szeregu udogodnień dla podmiotów gospodarczych, poczynając od ułatwienia rejestracji spółki, poprzez zapewnienie silnej anonimowości jej właścicieli, na minimalizacji obciążeń podatkowych kończąc.

Elastyczność i szybkość

Czynności związane z założeniem spółki mogą zająć nie dłużej niż jeden dzień. Z kolei koszty założenia spółki są jednymi z najniższych w Stanach Zjednoczonych. Zgromadzenia organów spółki mogą się odbywać w dowolnym miejscu, nawet poza granicami USA. Właścicielem spółki może zostać osoba mająca co najmniej 18 lat. Co istotne, może ona przebywać w dowolnym miejscu na świecie.

Anonimowość

Prawodawstwo stanu Nevada umożliwia zachowanie pełnej anonimowości właścicieli spółki. Możliwe jest zatem ustanowienie takiej struktury, która zapewni ochronę danych osobowych wspólników, co w praktyce oznacza brak możliwości ich pozyskania przez podmioty trzecie. Stanowi to interesujące rozwiązanie dla tych, którzy pragną prowadzić aktywność gospodarczą za pośrednictwem amerykańskiego podmiotu, a zarządzanie i nadzór mają być wykonywane niejako z tylnego fotela.

Odpowiedzialność

Właściciele LLC mogą nie ponosić osobistej odpowiedzialności za długi firmy. Wierzyciel nie może więc dochodzić swych praw z majątku prywatnego właściciela spółki (np. z nieruchomości, samochodu, kont bankowych itp.). W konsekwencji sądy w Nevadzie bardzo niechętnie i ostrożnie podchodzą do jakichkolwiek żądań skierowanych do majątku osobistego wspólnika spółki.

Podatki

Jedną z podstawowych korzyści związanych z posiadaniem spółki z siedzibą w Nevadzie jest fakt, że LLC może nie być zobowiązana do zapłaty własnego podatku dochodowego. Innymi słowy, uzyskiwane przez spółkę przychody będą przypisywane jej wspólnikom. Jeśli zatem spółka będzie prowadzić działalność poza USA, to możliwe staje się całkowite wyeliminowanie amerykańskiego podatku dochodowego.

Podsumowując, posiadanie spółki z siedzibą w Nevadzie wiąże się nie tylko z prestiżową lokalizacją, ale przede wszystkim z możliwością skorzystania z liberalnych przepisów faworyzujących podmioty gospodarcze. Jeśli zatem priorytetem jest ograniczenie obowiązków formalnych, wysoka anonimowość oraz niskie zobowiązania podatkowe, to spółka w Nevadzie może okazać się jedną z najatrakcyjniejszych alternatyw.

INTL Corporate Services

Polecamy: Tarcza antykryzysowa – Podatki i prawo gospodarcze. Pakiet 5 ebooków

Księgowość
Zapomniałeś o złożeniu deklaracji PIT lub zapłaceniu podatku w terminie? Ratunkiem będzie czynny żal
02 maja 2024

Zapomniałeś o złożeniu deklaracji podatkowej PIT lub zapłaceniu podatku w terminie? Złóż czynny żal, dzięki temu możesz uniknąć kary. Aby czynny żal był skuteczny, musisz wypełnić obowiązki wobec naczelnika urzędu skarbowego lub urzędu celno-skarbowego, w szczególności złożyć zaległe deklaracje podatkowe lub zapłacić w całości należności publicznoprawne, wraz z odsetkami.

Sprzedałeś towar i organizujesz dostawę? Ale czy wiesz, jak wystawić fakturę i jaką stawkę VAT zastosować? Uważaj na pułapki w VAT.
02 maja 2024

Sprzedałeś towar i organizujesz dostawę? Ale czy wiesz, jak wystawić fakturę i jaką stawkę VAT zastosować? Gdy koszt transportu obciąża kupującego, po stronie sprzedawcy powstaje obowiązek udokumentowania transakcji i to jego obciążą konsekwencje błędu.

Posiadacze aut spalinowych mogą odetchnąć z ulgą. Podatku nie będzie, pojawią się dopłaty do elektryków
02 maja 2024

Nie będzie podatku od aut spalinowych, będzie za to system dopłat do zakupu elektryków. Takie rozwiązanie zostało zawarte w przyjętej przez rząd rewizji Krajowego Planu Odbudowy.

Od kiedy obowiązkowy KSeF? Projekt ustawy przyjęty przez rząd
30 kwi 2024

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który ma na celu przesunięcie obligatoryjnego KSeF na 1 lutego 2026 r. Jak informuje Ministerstwo Finansów, dalsze uproszczenia KSeF, w tym zapowiadane przez resort finansów etapowe wejście w życie KSeF będzie przedmiotem odrębnych prac legislacyjnych.

Dostałeś rabat i wystawiłeś fakturę korygującą? To błąd. I może mieć poważne konsekwencje na gruncie VAT
30 kwi 2024

Dostałeś rabat i wystawiłeś fakturę korygującą? To błąd. W przypadku rabatu pośredniego kluczowe znaczenie ma okoliczność, że między podatnikiem przekazującym środki pieniężne a podmiotem będącym beneficjentem rabatu pośredniego nie miała miejsca żadna transakcja, którą można byłoby skorygować.

Automatyczna akceptacja PIT. Wgląd w deklaracje i korekta nie będą możliwe przez kilka dni
30 kwi 2024

Automatyczna akceptacja zeznań podatkowych PIT w usłudze Twój e-PIT nastąpi po 30 kwietnia i potrwa przez pierwsze dni maja. Podczas trwania tego procesu usługa nie będzie dostępna, a więc przez kilka dni nie będzie można sprawdzić złożonej już deklaracji PIT, ani złożyć korekty zeznania rocznego. Na czym dokładnie polega ten proces?

Windykacja na własną rękę – jakie są plusy i minusy po stronie przedsiębiorcy?
30 kwi 2024

Proces windykacji można przeprowadzić na kilka sposobów. Czy jednak warto prowadzić windykację w przedsiębiorstwie na własną rękę? Jakie są plusy i minusy takiego działania?

Odroczenie KSeF. Decyzja słuszna, choć budzi wątpliwości w kontekście interesu przedsiębiorców
30 kwi 2024

Decyzja o przesunięciu KSeF jest słuszna, natomiast tak długie odroczenie może budzić wątpliwości w kontekście interesu przedsiębiorców - zauważa ekspert podatkowy Adam Mariański. Zdaniem prawnika wielu przedsiębiorców jest już gotowych do wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur.

To już ostatni dzwonek. Dzisiaj upływa termin na rozliczenie PIT
30 kwi 2024

We wtorek, 30 kwietnia, mija termin na rozliczenie PIT za rok 2023. Możliwe jest złożenie zeznania drogą elektroniczną lub papierową, które można dostarczyć do Urzędu Skarbowego lub wysłać pocztą.

Zarobki kierowców zawodowych w Polsce. Najczęściej przynajmniej 8 tys. zł brutto. Ale nie wszyscy tyle dostają. Od czego zależy pensja kierowcy?
29 kwi 2024

Ile zarabiają zawodowi kierowcy w Polsce? W 2023 roku w branży TSL nastąpiły istotne zmiany w ustalaniu wynagrodzeń dla kierowców. Wzrost płacy wraz z nowymi przepisami dotyczącymi delegowania pracowników, wpłynęły na rozliczanie płac, szczególnie kierowców działających za granicą. Te zmiany bezpośrednio wpłynęły na budżety firm transportowych, zmuszając je do uwzględnienia większych kosztów wynagrodzeń kierowców. Jednocześnie stanowią korzystną zmianę dla kierowców, poprawiając ich elastyczność finansową i warunki pracy.

pokaż więcej
Proszę czekać...