reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Obrót gospodarczy > Spółki > Koszty w spółce limited

Koszty w spółce limited

Przenosząc firmę do Anglii, warto zorientować się, jak miejscowy urząd podchodzi do kwestii kosztów prowadzenia działalności. Mamy dobre informacje: urząd brytyjski jest zdecydowanie bardziej przyjazny przedsiębiorcy, przez co koszty mogą stanowić solidną pomoc w zmniejszeniu podstawy opodatkowania. W tym artykule przedstawimy koszty w spółce limited, które każdy przedsiębiorca powinien rozważyć.

Podróże służbowe

Niestety, w koszty podróży nie można wliczyć dojazdu do stałego miejsca pracy. Zwrotowi podlega koszt dojazdu do tak zwanego tymczasowego miejsca pracy lub klienta oraz w innym celu związanym z wykonywaniem obowiązków. Do kosztów takich podróży można zaliczyć opłaty za:

  • Przejazd komunikacją miejską.
  • Przejazd taksówką.
  • Podróż własnym samochodem (zwrot kosztów związanych z użytkowaniem prywatnego samochodu do celów służbowych).

Wyżywienie

Dodatkowe źródło kosztów prowadzenia działalności w spółce limited stanowi wyżywienie w tak zwanym tymczasowym miejscu pracy, czyli takim, które nie jest stałym miejscem wykonywania obowiązków. Dodatkowo, spędzając noc poza stałym miejscem zamieszkania, każdemu pracownikowi przysługuje ryczałt w wysokości 5 funtów w kraju oraz 10 funtów poza krajem.

Zakwaterowanie

Podróże służbowe wiążą się często z obowiązkiem nocowania poza stałym miejscem zamieszkania. Taki koszt jest całkowicie refundowany przez firmę i wlicza się w koszt prowadzenia działalności. Nie ma górnej granicy kosztu noclegu.

Home office

Korzystanie z własnego mieszkania w celach biznesowych daje możliwość odliczenia 18 funtów miesięcznie w formie ryczałtu.

Nagrody

Pieniężne lub niepieniężne nagrody do wysokości 300 funtów rocznie mogą zostać zaliczone na poczet kosztów prowadzenia działalności. Warto pamiętać, że jednorazowa gratyfikacja nie może przekroczyć 50 funtów.

Spotkania firmowe

Koszt imprezy firmowej nie może przekroczyć łącznie 150 funtów w skali roku na pracownika, aby można rozliczyć go jako koszt uzyskania przychodu. Dodatkowo, w tym samym budżecie firma może zapraszać partnerów biznesowych oraz kontrahentów. Należy pamiętać, że firmowa impreza musi być dostępna dla każdego pracownika, a nie dotyczyć tylko wybranej grupy. 

Szkolenie

Aby szkolenie mogło wliczyć się w koszty uzyskania przychodu, musi rozwijać umiejętności już posiadane przez pracowników.

Firma w Anglii ltd.

Polecamy: Ekskluzywny pakiet – Komentarze Złota seria

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Nowy JPK_VAT

Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kredyt Inkaso S.A.

Nowoczesna windykacja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama