reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Obrót gospodarczy > Spółki > Jak wybrać księgowość dla spółki limited

Jak wybrać księgowość dla spółki limited

Usługi księgowe, to nie tylko wprowadzenie kilku danych finansowych spółki i kliknięcie przycisku “wyślij”. Na księgowych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo spółki. Nie warto zatem decydować się na pierwszą lepszą firmę, którą znajdziesz w internecie. Jeśli zastanawiasz się nad przeniesieniem firmy do Anglii lub już posiadasz spółkę, z tego artykułu dowiesz się na co zwrócić uwagę przy wyborze księgowego w UK.

Spółka limited

Spółka limited to spółka kapitałowa posiadająca własną osobowość prawną. W skrócie można uznać ją za odpowiednik polskiej spółki z ograniczona odpowiedzialnością, zatem wymagane jest prowadzenie pełnej księgowości. Jednak bez obaw, nie jest to tak skomplikowane jak w przypadku polskiej firmy, jednak warto zwrócić uwagę na kilka ważnych faktów.

Wykształcenie księgowych

Aby sprawy księgowe firmy spoczęły w odpowiednich rękach, trzeba zatroszczyć się o to czy osoby odpowiedzialne za jej rozliczenie zdobyły wykształcenie w kraju, w którym założona jest firma. W przeciwieństwie do takich zawodów jak informatyk, czy lekarz księgowy nie może pracować w innym kraju niż ten, którego dyplomem może się pochwalić. Wynika to z prostego faktu: przepisy prawne różnią się w każdym kraju na świecie.

Porada numer 1: Księgowy rozliczający Twoją firmę powinien legitymować się wykształceniem zdobytym w Wielkiej Brytanii.

Siedziba firmy

Siedziba kancelarii księgowej powinna znajdować się w Wielkiej Brytanii. I nie chodzi tylko o adres rejestracyjny, ale miejsce w którym przebywają pracownicy rozliczający firmy. Trudno wyobrazić sobie sytuację, kiedy księgowi nie mogą na bieżąco reagować na finansowe sprawy spółki, jak np. Spotkania z urzędnikami czy uzupełnienie dokumentacji, nie mówiąc o bardziej ekstremalnych sprawach jak ewentualne kontrole. Aby nie narażać klientów na nieprzyjemności i kary, księgowy muszą przebywać w kraju gdzie firma jest rozliczana. W tym wypadku w Wielkiej Brytanii.

Porada numer 2: Księgowi muszą przebywać w Wielkiej Brytanii. Sytuacja, w której nie mogą szybko kontaktować się z urzędem, może być dla firmy niebezpieczna.

Doświadczenia

Nie oszukujmy się, doświadczenie pracowników firmy jest czymś absolutnie koniecznym. Pozwoli, to uniknąć wielu nieprzyjemności w trakcie prowadzenia działalności oraz zaoszczędzić sporo czasu. Każdy przedsiębiorca powinien skupić się na rozwijaniu biznesu bez obaw czy za kilka lat urząd nie dopatrzy się błędów w rozliczeniu firmy narażając ją na straty.

Porada numer 3: Korzystaj z usług firm legitymujących się wieloletnim doświadczeniem na rynku brytyjskim.

Opinie

Niezadowolony klient zostawi swoją opinię aż dziesięć razy częściej niż zadowolony. Nie oznacza, to jednak, że powinieneś odpuścić badanie opinii o firmie, z którą rozmawiasz. Warto zapoznać się z tym co mówią klienci, aby w przyszłości uniknąć niepotrzebnych nieprzyjemności.

Porada numer 4: Zapoznaj się z opiniami o firmie, której chcesz powierzyć księgowość.

Troska o bezpieczeństwo klient

Marzysz o płaceniu niższych podatków czy ZUS? Zatem nic dziwnego, że chcesz przenieść firmę do Anglii. Jednak czy faktycznie możesz przenieść działalność za granicę i legalnie rozliczać podatki poza Polską? Czasem po prostu nie da się tego zrobić, o czym powinieneś zostać poinformowany zanim zdecydujesz się zapłacić za spółkę limited.

Porada numer 5: Poproś o ofertę kilku księgowych, gdyż może okazać się, że Twoja firma nie może zostać bezpiecznie przeniesiona do UK.

Marcin Gawlik
CEO and Founder - Firma w Anglii ltd.

Polecamy: Przewodnik po zmianach przepisów 2019/2020

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Cafe Finance

Ogólnopolskie biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama