REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia w czerwcu

REKLAMA

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu m.in.: składek z zakresu uprawnień do świadczeń emerytalno-rentowych, świadczeń krótkoterminowych, obsługi programu „Płatnik”, prewencji wypadkowej ZUS, ulg i umorzeń należności z tytułu składek.


ZUS Oddział w Rybniku

REKLAMA

REKLAMA

Autopromocja


ZUS Oddział w Rybniku zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek z zakresu uprawnień do świadczeń emerytalno-rentowych

Szkolenie odbędzie się 5 czerwca 2012 r. (wtorek) o godz. 9:00 w budynku ZUS w Rybniku przy ul. Jankowickiej 13.

Zapisy na szkolenie przyjmowane są pod numerem telefonu 32 439 11 46.

REKLAMA


ZUS Oddział w Chrzanowie

Dalszy ciąg materiału pod wideo


Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Chrzanowie zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu świadczeń krótkotermionowych oraz świadczeń emerytalno-rentowych, które odbędzie się w dniu 5 czerwca 2012 o godz. 10.00 w Oddziale w Chrzanowie w sali konferencyjnej przy ul. Oświęcimskiej 19.

Tematyka szkolenia:

- Podstawa wymiaru zasiłków dla ustalenia wysokości świadczeń krótkotermionowych w razie choroby i macierzyństwa z ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego.

- Dowody stanowiące podstawę przyznania i wypłaty zasiłków z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.

- Zmiany przepisów prawnych w zakresie świadczeń emerytalno-rentowych - stan prawny na 31.03.2012 r.

- Zmiany w zakresie przepisów o naliczeniu kapitału początkowego - stan prawny na dzień 31.03.2012 r.

Zgłoszenia będą przyjmowane pod numerem telefonu 32/62-45-458 oraz 32/62-45-460. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.


ZUS Oddział w Wałbrzychu


W dniu 6 czerwca o godz. 10.00 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubaniu (ul. Lwówecka 10, pok. nr 8) odbędą się bezpłatne konsultacje dla osób zainteresowanych przyznaniem środków na podjęcie działalności gospodarczej. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Urzędu Skarbowego.


ZUS Oddział w Chrzanowie


Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Chrzanowie zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu świadczeń krótkotermionowych oraz świadczeń emerytalno-rentowych, które odbędzie się w dniu 12 czerwca 2012 o godz. 10.00 w Oddziale w Chrzanowie w sali konferencyjnej przy ul. Oświęcimskiej 19.

Tematyka szkolenia:

- Podstawa wymiaru zasiłków dla ustalenia wysokości świadczeń krótkotermionowych w razie choroby i macierzyństwa z ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego.

- Dowody stanowiące podstawę przyznania i wypłaty zasiłków z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.

- Zmiany przepisów prawnych w zakresie świadczeń emerytalno-rentowych - stan prawny na 31.03.2012 r.

- Zmiany w zakresie przepisów o naliczeniu kapitału początkowego - stan prawny na dzień 31.03.2012 r.

Zgłoszenia będą przyjmowane pod numerem telefonu 32/62-45-458 oraz 32/62-45-460. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.


ZUS I Oddział w Łodzi


ZUS I Oddział w Łodzi zaprasza na bezpłatne szkolenie z programu „Płatnik”, które skierowane jest głównie do osób rozpoczynających działalność gospodarczą, ale zapraszamy też przedsiębiorców, którzy do tej pory nie korzystali z programu pozwalającego na przesyłanie dokumentów do ZUS w formie elektronicznej.

Szkolenie odbędzie się w dniu 12 czerwca 2012 r., o godz. 10.00 w Sali Konferencyjnej (s. 618) I Oddziału ZUS w Łodzi przy ul. Zamenhofa 2.

Szkolenie poprowadzi specjalista z ZUS. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniu pod numerami tel. 42 638-29-60 lub 42 638-22-80.


ZUS Oddział w Lublinie


ZUS Oddział w Lublinie zaprasza na bezpłatne szkolenie dla pracodawców branży transportowej organizowane w ramach prewencji wypadkowej ZUS.

Tematyka dwudniowego szkolenia obejmuje:

- Wybrane regulacje prawne z zakresu prawa pracy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy (w tym omówienie źródeł prawa międzynarodowego);

- Analizę zagrożeń czynnikami szkodliwymi dla zdrowia, uciążliwymi i niebezpiecznymi;

- Organizację i metody kształtowania bezpiecznych i higienicznych warunków pracy z uwzględnieniem stanowisk wyposażonych w monitory ekranowe; zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy;

- Analizę okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz związaną z nimi profilaktykę;

 

- Organizację i metodykę szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy (z uwzględnieniem metod prowadzenia instruktażu stanowiskowego) oraz kształtowanie bezpiecznych zachowań pracowników w procesach pracy;

- Zasady postępowania w razie wypadku w czasie pracy i sytuacjach zagrożeń (np. pożaru, awarii), w tym zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku;

- Skutki ekonomiczne niewłaściwych warunków pracy (np. świadczenia z tytułu warunków pracy, składka na ubezpieczenie społeczne pracowników);

- Problemy ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska naturalnego.

Szkolenie odbędzie się w dniach 14-15 czerwca w godzinach 9.00-15.00 w ośrodku szkoleniowym przy ul. Mełgiewskiej 7-9 w Lublinie.

Zgłoszenia przyjmuje Ośrodek Szkoleniowy Centrum Ochrony Pracy i Biznesu "CONSULTRIX" pod numerem telefonu: 81 743 94 83.


ZUS Oddział w Rybniku


ZUS Oddział w Rybniku zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek dotyczące nowych zasad dokumentowania prawa do świadczeń krótkoterminowych wg rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 2 kwietnia 2012 r. w sprawie określenia dowodów stanowiących podstawę przyznania i wypłaty zasiłków z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. nr 78, poz.444) obowiązującego od 9 maja 2012 r.

Szkolenie odbędzie się 19 czerwca 2012 r. o godz. 10:00

Zapisy na szkolenie przyjmowane są pod nr telefonu 32 439 11 46


ZUS Oddział w Opolu


Zakład Ubezpieczeń Społecznych Odział w Opolu zaprasza pracodawców i osoby kierujące pracownikami na bezpłatne dwudniowe szkolenie dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy.

Szkolenie skierowane jest w szczególności do przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą w jednym z następujących sektorów: budownictwie, ochronie zdrowia, transporcie i przetwórstwie przemysłowym.

Zakres tematyczny obejmował będzie: wybrane regulacje prawne z zakresu prawa pracy, poznawanie zagrożeń czynnikami szkodliwymi dla zdrowia, uciążliwymi i niebezpiecznymi, a także analizę okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Ponadto mowa będzie o metodyce i organizacji szkoleń w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz o zasadach postępowania w razie wypadku w czasie pracy, udzielania pierwszej pomocy, jak również ochronie przeciwpożarowej. Poruszony również zostanie temat społecznych kosztów wypadków przy pracy i chorób zawodowych.

Szkolenie odbędzie się w dniach 23-24 czerwca 2012 r., w godzinach 9.00 - 15.30 w firmie szkoleniowej SEKA S.A. w Opolu przy ul. Strzelców Bytomskich 7, II piętro.


ZUS Oddział w Gdańsku


ZUS Oddział w Gdańsku zaprasza na bezpłatne szkolenie na temat: Problematyka ulg i umorzeń należności z tytułu składek.

Omówienie:

- ustawy o sus;

- uchwały nr 12 z 27.01.2010 r. w sprawie udzielania ulg i umorzeń;

- sposobu wypełniania wniosku oraz wymaganych do niego załączników.

Szkolenie odbędzie się w dniu 25 czerwca 2012 r. w Oddziale ZUS w Gdańsku, ul. Chmielna 27/33, sala nr 1 w godz. 9.00 - 13.00.

Zgłoszenia: tel. 58/ 30 78 437 lub 436


ZUS Oddział w Chorzowie


ZUS Oddział w Chorzowie zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek na ubezpieczenia społeczne.

Zakres tematyczny szkolenia:

- zasady prawidłowego wypełniania oraz korygowania dokumentów ubezpieczeniowych;

- zasady przekazywania do ZUS dokumentów ubezpieczeniowych oraz okresy ich przechowywania;

- zasady ustalania i opłacania składek na FP i FGŚP.

Szkolenie odbędzie się w dniu 26 czerwca (wtorek) o godzinie 10.00 w budynku ZUS w Chorzowie przy ul. gen. H. Dąbrowskiego 45, I piętro, sala konferencyjna.

Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 32 34-90-704

 

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Księgowość
Matka dała córce dużą gotówkę na mieszkanie. Fiskus nie naliczył podatku

Duża gotówka od najbliższej rodziny zwykle oznacza konieczność dopełnienia formalności podatkowych. W jednej ze spraw rozpatrywanych przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej kobieta otrzymała od matki pieniądze w gotówce na zakup mieszkania, ale fiskus uznał, że podatek od darowizny nie jest należny. O wszystkim przesądził jej status pobytu w Polsce oraz kilka warunków zapisanych w przepisach.

Masz ponad 1 ha ziemi? Nawet jeśli nic nie uprawiasz, możesz mieć obowiązek zapłaty za brak OC

Wielu właścicieli ziemi rolnej jest przekonanych, że skoro niczego nie uprawiają i nie prowadzą gospodarstwa, nie muszą kupować OC rolnika. To jeden z najczęstszych błędów. Obowiązek posiadania ubezpieczenia powstaje już przy samym posiadaniu gospodarstwa rolnego powyżej 1 ha – nawet wtedy, gdy pole stoi puste, zostało odziedziczone albo jest jedynie inwestycją. W 2026 roku za brak ważnej polisy grozi kara, a w razie wypadku koszty mogą sięgać milionów złotych.

Rząd szykuje duże zmiany w raportowaniu ESG. Tysiące firm unikną nowych obowiązków

Ministerstwo Finansów pracuje nad nowelizacją ustawy o rachunkowości, która znacząco ograniczy obowiązki związane ze sprawozdawczością ESG. Zmiany wynikają z nowych regulacji unijnych i mają zawęzić grono firm zobowiązanych do raportowania zrównoważonego rozwoju.

Faktura w walucie obcej w KSeF – dwa zasadnicze warunki wystawienia. Jaki kurs waluty? Jak uniknąć typowych błędów?

Wraz z wdrożeniem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) zmienił się techniczny sposób wystawiania i raportowania faktur w walucie obcej do administracji skarbowej. Zmienione zostały zasady dotyczące dat na e-fakturze, prezentacji kwot (w obcej walucie i w złotych) oraz zgodności dokumentu z wymogami struktury KSeF. Firmy realizujące sprzedaż zagraniczną powinny zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe wystawianie faktur w KSeF, aby uniknąć błędów formalnych i konieczności dokonywania korekt.

REKLAMA

Podniesienie drugiego progu podatkowego coraz bliżej. Zaplanowano rozmowy ministrów

Rozmowy dotyczące podniesienia drugiego progu podatkowego z 120 tys. do 140 tys. zł zostały przesunięte na dzisiejszy poniedziałek. Spotkanie minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz z ministrem finansów i gospodarki Andrzejem Domańskim ma dotyczyć projektu nowelizacji ustawy o PIT, który – według autorów – przyniósłby realne korzyści dla klasy średniej i niższe podatki dla wielu Polaków.

Zarządzanie procesowe w BPO: dlaczego perspektywa klienta decyduje o jakości outsourcingu

Zarządzanie procesowe w BPO to sposób organizacji pracy, w którym usługę projektuje się i mierzy wzdłuż całej ścieżki klienta, od przekazania dokumentu do dostarczenia gotowego wyniku, zamiast wzdłuż wewnętrznych działów dostawcy. Punktem odniesienia jest efekt końcowy, za który klient płaci i wartość dodana, której klient oczekuje, a nie struktura organizacyjna firmy outsourcingowej. To rozróżnienie brzmi technicznie, ale ma bardzo konkretne konsekwencje biznesowe: decyduje o tym, czy rozliczenie jest gotowe na czas, gdzie powstają błędy i jak szybko usługa nadąża za rosnącym biznesem klienta. Joanna Romaszewska, Kierownik BPO w Meritoros, wyjaśnia, dlaczego w outsourcingu procesów biznesowych podejście procesowe nie jest formalnością, tylko warunkiem dostarczenia jakości.

Unia Europejska obniża cła na towary z USA – co oznacza rozporządzenie (UE) 2026/1455 dla importerów?

Od 1 lipca 2026 r. obowiązuje rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2026/1455, które wprowadza preferencyjne stawki celne dla wielu towarów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych. Jest to jeden z najważniejszych kroków w odbudowie relacji handlowych pomiędzy Unią Europejską a USA i jednocześnie zmiana, która może realnie obniżyć koszty importu dla przedsiębiorców.

Największe problemy z KSeF - jak je rozwiązać. Oceny i wnioski księgowych i biur rachunkowych po ponad 100 dniach pracy z systemem

Pierwsze 100 dni funkcjonowania obowiązkowego modelu Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) ujawniło różnice między rzeczywistością a przygotowaniem przedsiębiorców, księgowych oraz biur rachunkowych. Pojawiły się zarówno krytyczne jak i pozytywne głosy odnośnie tej rewolucyjnej zmiany systemu fakturowania. Opinie na temat KSeF, wnioski i największe z nim problemy prezentuje raport przygotowany przez przez firmę Symfonia we współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce opublikowany na początku lipca 2026 r. Raport powstał na podstawie badania opinii przeprowadzonego wśród 452 praktyków finansowo-księgowych w maju i czerwcu 2026 roku.

REKLAMA

Faktura wystawiona poza KSeF a koszty uzyskania przychodów – jak ocenia to Skarbówka

Wprowadzenie obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) budzi liczne pytania o konsekwencje uchybień w nowym systemie dokumentowania transakcji. W jednej z najnowszych interpretacji indywidualnych Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wyjaśnił, czy faktura wystawiona niezgodnie z nowymi przepisami nadal może stanowić podstawę do ujęcia wydatku w kosztach podatkowych.

Prof. Modzelewski: Umowa o pracę dyskryminacyjnie opodatkowana. Po 8 lipca skarbówka upomni się o podatki i składki oraz cofnie odliczenia VAT od umów z samozatrudnionymi

Przekształcenie samozatrudnienia w umowę o pracę jest KATASTROFĄ wynikającą z dyskryminacyjnego obciążenia fiskalnego umów o pracę. Stąd analogia do wyrobów akcyzowych, które są z zasady wyżej opodatkowane w stosunku do innych wyrobów i usług – pisze prof. dr hab. Witold Modzelewski.

Zapisz się na newsletter
Chcesz uniknąć błędów? Być na czasie z najnowszymi zmianami w podatkach? Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj rzetelne informacje prosto na swoją skrzynkę.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

REKLAMA