reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Bezrobotni nie zapłacą PIT od pieniędzy na dzieci

Bezrobotni nie zapłacą PIT od pieniędzy na dzieci

Osoby bezrobotne otrzymujące zwrot kosztów z Funduszu Pracy na opiekę nad dzieckiem lub osobą zależną nie będą musiały płacić od tych pieniędzy podatku.


ZMIANA PRAWA

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od niektórych dochodów (przychodów). Wynika z niego, że od świadczeń z tytułu zwrotu kosztów opieki nad dzieckiem lub osobą zależną, otrzymywanych przez osoby bezrobotne ze środków Funduszu Pracy, nie będzie pobierany PIT. Zaniechanie poboru podatku ma mieć zastosowanie do dochodów (przychodów) uzyskanych od 1 stycznia 2007 r. do 31 grudnia 2008 r. i zacznie obowiązywać po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia rozporządzenia.

Warto przypomnieć, że bezrobotnym wychowującym samotnie co najmniej jedno dziecko do lat siedmiu starosta może po udokumentowaniu poniesionych kosztów refundować koszty opieki nad dzieckiem lub dziećmi do lat siedmiu, w wysokości uzgodnionej, nie wyższej jednak niż połowa zasiłku dla bezrobotnych, jeżeli bezrobotny podejmie zatrudnienie lub inną pracę zarobkową lub zostanie skierowany na staż, przygotowanie zawodowe w miejscu pracy lub szkolenie oraz pod warunkiem nieprzekroczenia wysokości kryterium dochodowego na osobę w rodzinie. Takie same zasady zwrotu kosztów przysługują bezrobotnym sprawującym opiekę nad osobami zależnymi.

Ważne!

Minister finansów w przypadkach uzasadnionych interesem publicznym lub ważnym interesem podatników może zaniechać w całości lub w części poboru podatku

Ewa Matyszewska

ewa.matyszewska@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Prawo i Logistyka

PrawoiLogistyka.pl to serwis tematyczny zajmujący się prawnymi aspektami działalności transportowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama