| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Wzór formularza CRS-1

Wzór formularza CRS-1

Ministerstwo Finansów poinformowało, że w Centralnym Repozytorium Wzorów Dokumentów Elektronicznych na platformie ePUAP opublikowano wzór dokumentu CRS-1.

Wzór nr 2017/07/12/4274): CRS-1(1) INFORMACJE O RACHUNKACH RAPORTOWANYCH I NIEUDOKUMENTOWANYCH.

Centralne Repozytorium Wzorów Dokumentów Elektronicznych

Również na stronie Finanse dostępna jest ostateczna wersja wzoru tego dokumentu (w formacie XSD) wraz z dokumentem, który zawiera opis elementów wzoru CRS-1. Środowisko produkcyjne systemu e-Deklaracje od 27 lipca 2017 r. jest gotowe do przyjmowania dokumentów opartych na tym wzorze.

Do czego służy CRS-1

Formularz CRS-1 służy polskim instytucjom finansowym do przekazywania informacji o rachunkach raportowanych oraz rachunkach nieudokumentowanych, o których mowa w ustawie z dnia 9 marca 2017 r. o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami (Dz.U. poz. 648).

Ministerstwo Finansów przypomina, że informacje o rachunkach raportowanych powinny być przygotowywane oraz przekazywane wyłącznie środkami komunikacji elektronicznej, jako plik w formacie XML, wyłącznie za pośrednictwem systemu e-Deklaracje.

Ministerstwo Finansów informuje także, że trwają prace nad przygotowaniem formularza interaktywnego CRS-1. MF prosi o monitorowanie jego dostępności na stronie Portal Podatkowy/e-Deklaracje.

Sprawdź: INFORLEX SUPERPREMIUM

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Tooba.pl

Projekty domów gotowych i garaży

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »