reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > MF apeluje o ostrożność przy wypełnianiu elektronicznych PIT-ów

MF apeluje o ostrożność przy wypełnianiu elektronicznych PIT-ów

Ministerstwo Finansów apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy używaniu programów firm zewnętrznych do wypełniania i przesyłania zeznań podatkowych drogą elektroniczną.

"Stwierdzono przypadki, w których komercyjne oprogramowanie błędnie przekazuje zeznania do systemu testowego Ministerstwa Finansów" - ostrzega resort finansów w komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej.

MF wyjaśnia, że w takich przypadkach otrzymane tzw. Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO) z systemu testowego nie oznacza przyjęcia zeznania do urzędu i nie jest traktowane przez organy podatkowe jako przyjęcie dokumentu do rozliczenia.

Resort podkreśla, że ministerstwo nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wady, błędy i skutki związane z korzystaniem z oprogramowania firm komercyjnych.

Jednocześnie MF przypomina, że na stronie www.e-deklaracje.mf.gov.pl znajdują się niezbędne informacje oraz oprogramowanie do przesyłania zeznań i deklaracji podatkowych drogą elektroniczną autoryzowane przez resort finansów. Można je pobrać również za pośrednictwem serwisu dotyczącego rozliczeń rocznych www.szybkipit.pl

Zobacz: Jak złożyć deklarację przez Internet?

"W trosce o jakość i bezpieczeństwo danych podatników rekomendujemy wykorzystanie do składania zeznań rocznych bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego wyłącznie oprogramowania udostępnionego na stronie systemu e-Deklaracje" - dodaje ministerstwo.

Ministerstwo poinformowało jednocześnie, że dzisiaj, 7 kwietnia w godzinach od 10-13 eksperci z resortu będą odpowiadać na pytania podatników.

Pod telefonem 22 694 34 34 będzie można uzyskać informacje na temat ulg, rozliczeń małżonków i osób samotnie wychowujących dzieci. Numer 22 694 33 33 będzie zarezerwowany dla informacji o działalności gospodarczej, najmie, sprzedaży nieruchomości, a 22 694 55 88 dla porad dotyczących opodatkowania dochodów z kapitałów pieniężnych. Osoby, które chcą rozwiać wątpliwości związane z opodatkowaniem dochodów uzyskanych za granicą, powinny wybrać numer 22 694 37 37.

Kolejny, podobny dyżur MF planuje 14 kwietnia.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ministerstwo Finansów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama