reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Wydatki na internet trzeba udokumentować fakturą

Wydatki na internet trzeba udokumentować fakturą

Wydatki na korzystanie z internetu za pośrednictwem telefonu komórkowego podatnicy mogą odliczyć, pod warunkiem że odbywa się to w ich miejscu zamieszkania.


Rozliczając się za ubiegły rok, podatnicy mogą skorzystać z ulgi internetowej. Odliczeniu podlegają wydatki z tytułu użytkowania sieci w lokalu (budynku) będącym miejscem zamieszkania podatnika. Ulga internetowa jest limitowana. Odliczyć można tylko wydatki w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym 760 zł. Wydatki trzeba jednak udokumentować fakturą VAT. Powinna być ona wystawiona na podatnika, który chce skorzystać z odliczenia. Nie ma też przeszkód, by z ulgi skorzystali małżonkowie.


Dotychczas uznawano, że korzystanie z ulgi jest możliwe, jeśli wydatki dotyczą opłat ponoszonych za stałe łącza, jak i opłaty za dostęp do internetu poprzez indywidualny modem. Takiego prawa w większości przypadków odmawiano podatnikom, którzy korzystali z dostępu do sieci za pomocą telefonii komórkowej. Jednak coraz częściej urzędy skarbowe uznają takie odliczenie za prawidłowe, jeśli spełnione są warunki ustawowe. W konsekwencji wydatek poniesiony na abonament miesięczny za korzystanie z karty operatora sieci komórkowej wyłącznie dla dostępu do internetu, udokumentowany fakturą VAT, podlega odliczeniu od dochodu (por. postanowienie naczelnika Urzędu Skarbowego Łódź Widzew z 26 września 2006 r. nr IX 05/242/Z/K/06). Podatnik powinien jednak mieć fakturę, na której podany jest jego adres zamieszkania.


Ważne, że użytkowanie internetu za pośrednictwem telefonu komórkowego uprawnia do ulgi. Powinno jednak odbywać się w miejscu zamieszkania podatnika.


760
zł może odliczyć podatnik w ramach ulgi internetowej


Edyta Wereszczyńska

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami103.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Moduł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wyrwa

Doradca podatkowy nr 12653

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama