reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > IFK poleca: Cudzoziemcy mogą pracować bez zezwolenia

IFK poleca: Cudzoziemcy mogą pracować bez zezwolenia

Od 1 maja 2015 r. obowiązuje nowe rozporządzenie określające katalog przypadków, w których możliwe jest wykonywanie przez cudzoziemca pracy na terenie RP bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę. Najważniejsza zmiana dotyczy możliwości wykonywania pracy bez zezwolenia na pracę przez studentów studiów stacjonarnych.

Nowe rozporządzenie w znaczącej części powiela dotychczas obowiązujące w tym zakresie regulacje. Najważniejsza zmiana dotyczy możliwości wykonywania pracy bez zezwolenia na pracę przez studentów studiów stacjonarnych. Według nowego rozporządzenia możliwość taka została rozszerzona na uczestników stacjonarnych studiów doktoranckich i będzie obejmowała cały rok kalendarzowy (dotychczas prawo do wykonywania pracy bez zezwolenia obejmowało tylko studentów i dotyczyło 3 miesięcy wakacyjnych) – § 1 pkt 10 rozporządzenia.

Nie będą też musiały uzyskiwać dodatkowego zezwolenia na pracę osoby wygłaszające okazjonalne wykłady, referaty lub prezentacje o szczególnej wartości naukowej lub artystycznej, które nie mają miejsca stałego pobytu za granicą (ma to pozwolić wysokiej klasy specjalistom pracującym w Polsce na okazjonalne dzielenie się wiedzą bez konieczności uzyskania dodatkowego zezwolenia na pracę) – § 1 pkt 6 rozporządzenia.

Zmiany wprowadza rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 21 kwietnia 2015 r. w sprawie przypadków, w których powierzenie wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest dopuszczalne bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę – Dz.U. z 2015 r., poz. 588.

Ewa Sławińska

Zobacz więcej aktualności na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych >>

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Nowy JPK_VAT

Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?

reklama

Eksperci portalu infor.pl

La Strada - Fundacja Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu

Fundacja podejmuje działania mające na celu zwalczanie handlu kobietami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama