| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Podatek musi wpłynąć na właściwe konto

Podatek musi wpłynąć na właściwe konto

Podatnik, który dopłaca podatek wynikający z rozliczenia za 2007 rok, musi dokonać wpłaty na właściwe konto fiskusa. Resort finansów opublikował wykaz takich kont.


Nowe prawo

Wykaz numerów rachunków bankowych urzędów skarbowych Ministerstwo Finansów zaktualizowało w najnowszym obwieszczeniu. Wykazem takim powinni zainteresować się wszyscy podatnicy, którzy będą musieli dopłacić podatek. Pieniądze z tego tytułu muszą trafić na właściwe konto urzędu. W przypadku składania zeznania rocznego w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2007 rok właściwym jest urząd skarbowy, na którego terenie działania podatnik mieszkał w dniu 31 grudnia 2007 r.

Podatnicy, którym z rozliczenia PIT za 2007 rok wyjdzie dopłata podatku, najpóźniej 30 kwietnia 2008 r. muszą wpłacić go do urzędu skarbowego. Mogą to zrobić albo w kasie urzędu, albo bezpośrednio na rachunek bankowy. Trzeba tylko pamiętać, że każdy urząd skarbowy ma odpowiednie rachunki przyporządkowane danemu podatkowi. Oznacza to, że wpłacając środki z tytułu PIT, trzeba to zrobić na rachunek przewidziany dla tego podatku.

Numery rachunków bankowych urzędów skarbowych można uzyskać bezpośrednio w urzędach skarbowych, ale można ich także szukać na stronach internetowych (w tym stronach Biuletynu Informacji Publicznej) tych urzędów.

Ważne!

Wykaz wszystkich rachunków bankowych urzędów skarbowych dla poszczególnych podatków można znaleźć w obwieszczeniu ministra finansów z 30 grudnia 2005 r. w sprawie wykazu numerów rachunków bankowych urzędów skarbowych (Dz.Urz. MF nr 16, poz. 135 z późn. zm.)

eWA MATYSZEWska

ewa.matyszewska@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

EESTI CONSULTING OÜ

Consulting, doradztwo prawno-podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »