| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > IFK poleca: MF ostrzega przed oszustami powołującymi się na KIP

IFK poleca: MF ostrzega przed oszustami powołującymi się na KIP

Ministerstwo Finansów otrzymało sygnały od osób dzwoniących na infolinię Krajowej Informacji Podatkowej (KIP) o próbach wyłudzenia, w których jest wykorzystywany numer KIP. Osoby te poinformowały MF, że otrzymują pisma od „Centralnej Ewidencji powierzchni reklamowej". W pismach oszuści informują, że z powodu zmiany ustawy o wzmocnieniu ochrony krajobrazu należy wnieść na ich konto jednorazową opłatę w kwocie 52,20 zł.

Przewodnik po zmianach w ustawie o rachunkowości 2015/2016 (PDF)

W piśmie podany jest numer rachunku bankowego i telefon kontaktowy 22 3300330. Jest to numer telefoniczny infolinii Krajowej Informacji Podatkowej. W piśmie jako nadawca wskazana jest „Centralna Ewidencja powierzchni reklamowej, ul. Świętokrzyska 30 lok. 63, 00-116 Warszawa" o adresie mailowym info@cepr.org.pl.

Resort finansów poinformował, że Krajowa Informacja Podatkowa nie jest w żaden sposób związana z przedstawioną sprawą. Ministerstwo Finansów złożyło zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Źródło: Ministerstwo Finansów

Zobacz więcej aktualności na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych >>

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bem & Wspólnicy

Kancelaria radców prawnych specjalizująca się w prawie medycznym, prawie pracy, prawie rodzinnym oraz prawie nieruchomości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »