reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowelizacja KSR nr 5 "Leasing, najem i dzierżawa"

Nowelizacja KSR nr 5 "Leasing, najem i dzierżawa"

Szykują się zmiany w krajowych standardach rachunkowości. Komitet Standardów Rachunkowości przygotował projekt zmian Krajowego Standardu Rachunkowości nr 5 „Leasing, najem i dzierżawa”.

Z treścią projektu nowelizacji Krajowego Standardu Rachunkowości nr 5 można zapoznać się na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Zobacz: Propozycja zmian KSR nr 5 „Leasing, najem i dzierżawa”

W projekcie standardu zaproponowano m.in. dodatkowe dwa rozdziały - jeden dotyczący ewidencji księgowej u najemcy lub dzierżawcy, drugi dotyczący ewidencji księgowej u wynajmującego lub wydzierżawiającego.

Pojawiły się także nowe definicje:

Umowa najmu - w rozumieniu standardu jest to umowa, przez którą wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania przez czas nieoznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz.

Umowa dzierżawy - w rozumieniu standardu jest to umowa, przez którą wydzierżawiający zobowiązuje się oddać dzierżawcy rzecz do używania i pobierania pożytków przez czas nieoznaczony, a dzierżawca zobowiązuje się płacić wydzierżawiającemu umówiony czynsz.

Finansujący - strona umowy leasingu, a także wydzierżawiający i wynajmujący, jeśli umowy najmu i dzierżawy są umowami leasingu w rozumieniu standardu.

Korzystający - strona umowy leasingu, a także najemca i dzierżawca, jeśli umowy najmu i dzierżawy są umowami leasingu w rozumieniu standardu.

Uwagi do zmian w standardzie można kierować na adres sekretarz.KSR@mofnet.gov.pl. Przy czym termin ich zgłaszania upływa 12 sierpnia 2011 r.

Zobacz także: UCHWAŁA NR 2/08 KOMITETU STANDARDÓW RACHUNKOWOŚCI z dnia 11 marca 2008 r. w sprawie przyjęcia krajowego standardu rachunkowości nr 5 "Leasing, najem i dzierżawa"

reklama

Czytaj także

Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Malinowska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama