| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zasłużeni dla skarbowości będą mogli dostać honorową odznakę

Zasłużeni dla skarbowości będą mogli dostać honorową odznakę

Urzędnicy oraz inne osoby zasłużone dla skarbowości będą mogły zostać nagrodzone Odznaką Honorową za Zasługi dla Skarbowości Rzeczypospolitej Polskiej - wynika z komunikatu Centrum Informacyjnego Rządu.


"Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie ustanowienia Odznaki Honorowej za Zasługi dla Skarbowości Rzeczypospolitej Polskiej, ustalenia jej wzoru oraz zasad i trybu nadawania, a także sposobu noszenia, przedłożone przez ministra finansów" - poinformowało CIR.

W komunikacie napisano, że zaangażowanie i zasługi pracowników administracji skarbowej oraz innych osób, działających w kraju lub za zagranicą, które przyczyniły się do osiągnięć i rozwoju skarbowości, uzasadniają możliwość uhonorowania ich odznaką.

"Chodzi o to, że administracja skarbowa (w skład której wchodzi administracja podatkowa oraz kontrolno-skarbowa) wykonuje dużo bardzo ważnych zadań ustawowych" - napisały służby prasowe rządu. Wśród nich wskazano np. wymiar i pobór podatków, kontrolę podatkową, egzekucję administracyjną należności, a także rozpoznawanie, zapobieganie, wykrywanie i zwalczanie przestępstw oraz wykroczeń skarbowych.

Projekt przewiduje odznakę I stopnia (złotą) i odznakę II stopnia (srebrną), które będzie nadawał minister finansów.

"Ma być przyznawana za szczególne osiągnięcia na rzecz skarbowości, zasługi w rozwoju i umacnianiu współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie oraz aktywną i efektywną pracę na rzecz skarbowości, w tym również działania związane z podnoszeniem jakości obsługi podatników" - podało CIR.

Zaznaczono, że w szczególnych przypadkach minister będzie mógł przyznać złotą odznakę osobie, która nie została wyróżniona srebrną. Koszty związane z jej nadawaniem będą pokrywane z budżetu państwa, z części której dysponentem jest minister finansów.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Stachowiak

Marketing Team Leader w firmie HR Tools

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK