reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zasłużeni dla skarbowości będą mogli dostać honorową odznakę

Zasłużeni dla skarbowości będą mogli dostać honorową odznakę

Urzędnicy oraz inne osoby zasłużone dla skarbowości będą mogły zostać nagrodzone Odznaką Honorową za Zasługi dla Skarbowości Rzeczypospolitej Polskiej - wynika z komunikatu Centrum Informacyjnego Rządu.


"Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie ustanowienia Odznaki Honorowej za Zasługi dla Skarbowości Rzeczypospolitej Polskiej, ustalenia jej wzoru oraz zasad i trybu nadawania, a także sposobu noszenia, przedłożone przez ministra finansów" - poinformowało CIR.

W komunikacie napisano, że zaangażowanie i zasługi pracowników administracji skarbowej oraz innych osób, działających w kraju lub za zagranicą, które przyczyniły się do osiągnięć i rozwoju skarbowości, uzasadniają możliwość uhonorowania ich odznaką.

"Chodzi o to, że administracja skarbowa (w skład której wchodzi administracja podatkowa oraz kontrolno-skarbowa) wykonuje dużo bardzo ważnych zadań ustawowych" - napisały służby prasowe rządu. Wśród nich wskazano np. wymiar i pobór podatków, kontrolę podatkową, egzekucję administracyjną należności, a także rozpoznawanie, zapobieganie, wykrywanie i zwalczanie przestępstw oraz wykroczeń skarbowych.

Projekt przewiduje odznakę I stopnia (złotą) i odznakę II stopnia (srebrną), które będzie nadawał minister finansów.

"Ma być przyznawana za szczególne osiągnięcia na rzecz skarbowości, zasługi w rozwoju i umacnianiu współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie oraz aktywną i efektywną pracę na rzecz skarbowości, w tym również działania związane z podnoszeniem jakości obsługi podatników" - podało CIR.

Zaznaczono, że w szczególnych przypadkach minister będzie mógł przyznać złotą odznakę osobie, która nie została wyróżniona srebrną. Koszty związane z jej nadawaniem będą pokrywane z budżetu państwa, z części której dysponentem jest minister finansów.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ONISZCZUK & ASSOCIATES

Kancelaria prawna, która specjalizuje się w obsłudze klientów korporacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama