| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > W 2014 roku 1 proc. CIT na badania naukowe

W 2014 roku 1 proc. CIT na badania naukowe

Najprawdopodobniej już w 2014 roku firmy będą mogły przeznaczyć 1 proc. swojego podatku CIT na cele naukowe. Przedsiębiorstwa będą miały możliwość wyboru jednostki jaką chcą wesprzeć finansowo.

W ostatnim wywiadzie dla radiowej Trójki Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbara Kudrycka zapowiedziała, że nowy projekt, umożliwiający przedsiębiorstwom przekazania 1 procenta podatku CIT na cele naukowe, uzyskał pozytywną rekomendację Ministerstwa Finansów. Projekt został już poddany społecznym konsultacjom.

Z założeń projektu wynika, że właściciele firm będą mieli duży wpływ, na jakie cele zostaną przeznaczone ich pieniądze. Przedsiębiorcy nie tylko sami wybiorą jednostkę jaką wesprą, ale także konkretny cel. Będą mogli przekazać odpis podatkowy między innymi na projekty naukowe, edukacyjne, a także podwyższanie stypendiów młodym doktorantom czy też płac pracowników akademickich.

Podwójne opodatkowanie w spółkach komandytowych w 2014 r.

Zwolnienie z podatku należności licencyjnych

Firmy, których wartość podatku CIT przekroczy milion złotych, będą mogły rozdzielić 1 procent podatku na trzy różne ośrodki badawcze.

Według Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, rozwiązanie proponowane przez jej resort da wpływ przedsiębiorcom na kształcenie swoich przyszłych kadr. Będą mogli też przekazać pieniądze na konkretne badania, które w przyszłości mogłyby się stać kluczowe dla działalności firmy.

Pracownicy wyższych uczelni podkreślają, iż poziom finansowania ośrodków badawczych wciąż jest za niski, jednak popierają nowy projekt ministerstwa . Liczą na to że uda się go wprowadzić jak najszybciej.

Zapraszamy na forum o podatku CIT

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »