| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Tańsze bilety komunikacji dla płacących podatki w stolicy

Tańsze bilety komunikacji dla płacących podatki w stolicy

Podatnicy, którzy zdecydują się płacić podatki w stolicy, mogą na tym zyskać. Zgodnie z zapowiedzią prezydent Warszawy zapłacą mniej za bilety komunikacji miejskiej niż osoby, które nie płacą podatków w stolicy.

Warszawiacy zapłacą za bilety komunikacji miejskiej mniej niż osoby, które nie płacą podatków w stolicy. Plany ratusza w tej kwestii ujawniła w radiowej Jedynce Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Osoby, które płacą podatki w stolicy, będą mogły uzyskać kartę warszawiaka. Będzie ona uprawniać do otrzymania zniżki na bilety.

Prezydent Warszawy ma wkrótce przedstawić radzie miasta zmiany w cenniku biletów. Bilet jednorazowy ma zostać zlikwidowany. W zamian będzie można kupić bilet 75-minutowy, który będzie uprawniał do przejazdów różnymi środkami transportu.

Zapraszamy na forum o podatku PIT

Wysokie ceny biletów i zmniejszenie liczby linii komunikacyjnych to jeden z argumentów za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wniosek o referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz przygotowała Warszawska Wspólnota Samorządowa burmistrza Ursynowa Piotra Guziała.

Akcja zbierania podpisów była prowadzona pod hasłem "Warszawy nie stać na Hannę Gronkiewicz-Waltz!". Samorządowcy zarzucają prezydent Warszawy: druzgocące cięcia w oświacie, skandalicznie wysokie stawki za wywóz śmieci - kilkakrotnie wyższe niż w innych miastach.

Ulga na dziecko w 2014 r. - komu przysługuje?

Jakie ulgi w PIT może rozliczyć przedsiębiorca

WSS podkreśla również, że w Warszawie za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz doszło do gigantycznego rozrost administracji. Miasto ma ponad 20 pełnomocników - o połowę więcej niż Wrocław, Poznań i Kraków razem wzięte. Wnioskodawcy krytykują też słaby nadzór nad inwestycjami: przedłużającą się budowę drugiej linii metra, ogromne koszty budowy Stadionu Narodowego, marnowanie milionów złotych na projekty budowlane, które nigdy nie powstały.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Business Tax Professionals Sp. z o.o. sp. k.

Doradztwo podatkowe, przeglądy i szkolenia podatkowe, ceny transferowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »