REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Instrukcja wypełniania zgłoszeń celnych (wersja 2.4)

Instrukcja wypełniania zgłoszeń celnych (wersja 2.4)
Instrukcja wypełniania zgłoszeń celnych (wersja 2.4)

REKLAMA

REKLAMA

W dniu 12 kwietnia 2022 r. na PUESC w zakładce Usługi sieciowe w sekcjach dla Systemów AES, AIS oraz NCTS2 została udostępniona Instrukcja wypełniania zgłoszeń w wersji 2.4 i tekst jednolity tej instrukcji w wersji przeglądarkowej.

Instrukcja wypełniania zgłoszeń celnych (wersja 2.4)

Departament Ceł Ministerstwa Finansów uprzejmie informuje, że na PUESC w zakładceUsługi sieciowe w sekcjach dla Systemów AES, AIS oraz NCTS2 została udostępniona Instrukcja wypełniania zgłoszeń w wersji 2.4 i tekst jednolity Instrukcji w wersji przeglądarkowej.

Autopromocja

Instrukcja jest więc dostępna w dwóch formatach:

  • w formacie pliku pdf – to dotychczasowa forma udostępnienia Instrukcji. Treść zawarta w tym pliku ma charakter podstawowy i wiążący, ale nie zawiera zmian wprowadzanych w trakcie obowiązywania danej wersji Instrukcji – zmiany te będą publikowane w dokumencie „Wykaz zmian” i umieszczane na PUESC pod Instrukcją. Zachowane zostają dotychczasowe zasady udostępniania kolejnych wersji Instrukcji w formacie pdf w odstępach 1-2 lat oraz umieszczania w „Wykazie zmian” kolejnych zmian do tej Instrukcji w formacie pdf;
  • w wersji przeglądarkowej – to nowa, na bieżąco aktualizowana (o zmiany wynikające z publikowanego „Wykazu zmian”) forma udostępnienia Instrukcji. Treść zawarta w tej wersji ma wyłącznie na celu ułatwienie korzystania z Instrukcji poprzez interaktywną formę, która pozwala na nawigację po poszczególnych częściach Instrukcji. Natomiast wersja ta nie ma wiążącego charakteru w przypadku ewentualnych rozbieżności z wersją udostępnioną w formie pdf wraz ze zmianami, które wynikają z informacji uzupełniających zawartych w Wykazie.

Jednocześnie informujemy, że w obu opublikowanych formatach Instrukcji w wersji 2.4 tabele:

– „Wykaz alfabetyczny krajów” w pkt 4.2.2,

– „Kody opakowań” w pkt 4.2.13.1,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– „Kody jednostek miar używane w formułach TARIC” w pkt 4.2.13.2 oraz

– „Kody kwalifikatorów jednostek miar używane w formułach TARIC” w pkt 4.2.13.3

zostały zastąpione odniesieniami do słowników publikowanych i na bieżąco aktualizowanych na PUESC, z wykorzystaniem funkcji śledzenia łączy.

Zakładamy, że co do zasady, w momencie udostępnienia podmiotom „Wykazu zmian” do Instrukcji będzie jednocześnie udostępniona zaktualizowana wersja przeglądarkowa. Jednakże z dotychczasowej praktyki wynika, że mogą się zdarzyć sytuacje, gdy takie jednoczesne dokonanie zmiany nie będzie możliwe. W takim przypadku zmiana w wersji przeglądarkowej nastąpi najszybciej jak to możliwe, nie później niż następnego dnia roboczego po dniu udostępnienia informacji uzupełniającej.

Numer wersji przeglądarkowej będzie składał się z numeru wersji Instrukcji wskazanego w pliku pdf oraz numeru podanego w „Wykazie zmian” dla konkretnej zmiany, np. 2.14.03, co oznacza, że aktualizacja wersji przeglądarkowej obejmuje zmiany 1-3 do wersji 2.14.

Źródło: Departament Ceł Ministerstwa Finansów, Platforma Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC)

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Ministerstwo Finansów

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ulga na złe długi w VAT w 2024 r. Czy może z niej skorzystać podatnik stosujący metodę kasową?

Podatnik prowadzi przedsiębiorstwo rzemieślnicze, ma status małego podatnika i rozlicza VAT według metody kasowej. Czy w takiej sytuacji mały podatnik rozliczający VAT metodą kasową może skorzystać z ulgi na złe długi, gdy ma nieopłacone faktury?

11,532 mln uncji złota w skarbcu NBP. Ich wartość rośnie

W marcu 2024 r. wartość złota w posiadaniu Narodowego Banku Polskiego wzrosła o ponad 8,5 mld zł, choć same zasoby złota pozostały niezmienione w stosunku do lutego. Tak wynika z opublikowanych 19 kwietnia 2024 r. danych NBP o płynnych aktywach i pasywach w walutach obcych.

MF: awaria na e-Urząd Skarbowy. Twój e-PIT działa poprawnie ale trzeba się logować przez epit.podatki.gov.pl

W dniu 19 kwietnia 2024 r. w godzinach przedpołudniowych nastąpiła przerwa w działaniu witryny urzadskarbowy.gov.pl, spowodowana najprawdopodobniej jakąś awarią. Ministerstwo Finansów poinformowało, że usługa Twój e-PIT działa poprawnie tylko, że trzeba się logować wchodząc z linka epit.podatki.gov.pl.

MF przygotowało ustawę o obowiązkowym raportowaniu ESG, implementującą dyrektywę UE

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy implementujący dyrektywę UE o obowiązkowym raportowaniu ESG. MF szacuje, że koszty dla przedsiębiorstw objętych obowiązkiem raportowania w ciągu 10 lat wyniosą 8,7 mld zł.

Twój e-PIT – przedsiębiorca musi uważać! Może pozbawić korzyści finansowych, a nawet narazić na straty

Twój e-PIT, czyli oferowana przez MF usługa jest dla podatnika bardzo wygodna, bo deklarację rozliczeniową wypełnia za niego skarbówka. Ale z racji tego, że żaden system czy urzędnik nie ma pełnej wiedzy na temat zmian jakie zachodzą w życiu podatnika, może pozbawić go wymiernych korzyści finansowych, czyli mówiąc wprost – narazić na straty.

System kaucyjny a VAT. MKiŚ ma opinię MF

Ministerstwo Klimatu i Środowiska uzyskało od Ministerstwa Finansów opinię, że VAT nie będzie naliczany dla opakowań jednorazowych, a w przypadku opakowań wielokrotnego użytku, pojawi się tylko dla tych, które nie wrócą do systemu.

Podatek dla superbogaczy, by zwalczać uchylanie się od opodatkowania

Globalny podatek od superbogatych. Francuski minister finansów Bruno Le Maire poinformował, że wraz ze swoim brazylijskim odpowiednikiem Haddadem Fernando rozpoczyna wspólną inicjatywę, by na szczycie G20 w Waszyngtonie podjąć decyzję w sprawie minimalnego opodatkowania najbogatszych osób na świecie.

PFRON 2024. Zasady obliczania wpłat

Regulacje dotyczące dokonywania wpłat na PFRON zawarte są w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Warto też pamiętać, że ustawa ta była wielokrotnie nowelizowana, z dwoma poważnymi zmianami z 2016 i 2018 roku. Jakie zasady obliczania wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych obowiązują aktualnie w kwietniu 2024 roku?

Praca w Wielkiej Brytanii – czy i kiedy trzeba rozliczyć podatek w Polsce? Jak rozliczyć się z brytyjskim urzędem?

Mimo wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nasi rodacy dalej wybierają ten kraj jako miejsce pracy. Destynacja ta jest wygodna pod wieloma względami. Jednym z nich jest łatwość dotarcia poprzez liczne połączenia samolotowe, dostępne prawie z każdego portu lotniczego w Polsce. Zebraliśmy garść informacji o rozliczeniu podatkowym w tym kraju. Warto je poznać zanim podejmiesz tam pracę.

Zmiany w e-Urzędzie Skarbowym 2024. Nie trzeba już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji podatkowych

Ministerstwo Finansów poinformowało 17 kwietnia 2024 r., że Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym (e-US). Organizacje (np. spółki, fundacje, stowarzyszenia) nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną (UPL-1), by rozliczać się elektronicznie. Serwis e-Urząd Skarbowy pozwala teraz organizacji na składanie deklaracji podatkowych online bez podpisu kwalifikowanego i bez dodatkowego umocowania dla pełnomocnika.

REKLAMA