| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > IFK poleca: Nowe zasady składania wniosków o interpretacje

IFK poleca: Nowe zasady składania wniosków o interpretacje

Minister Finansów zmienił reguły składania wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych. Od 1 lipca zmianie uległa właściwość organów ze względu na rodzaj spraw, którymi będą się zajmowały. Zmienia się również wzór wniosku o wydanie interpretacji (ORD-IN z załącznikiem ORD-IN/A) oraz sposób uiszczania opłat.

Wnioski dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych należy składać do Dyrektora IS w Bydgoszczy, Katowicach, Poznaniu lub Warszawie (właściwych według miejsca zamieszkania lub siedziby wnioskodawcy). W sprawach dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych i VAT wnioski należy składać do Dyrektora IS w Bydgoszczy, Łodzi, Katowicach, Poznaniu i Warszawie (właściwych według miejsca zamieszkania lub siedziby wnioskodawcy). W sprawach dotyczących innych podatków niż PDOP, PDOF i VAT wnioski należy składać do Dyrektora IS w Warszawie lub Katowicach.

Od 1 lipca 2015 r. zacznie obowiązywać również nowy wzór wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej ORD-IN oraz załącznika ORD-IN/A, uwzględniający zmiany w zakresie właściwości organów podatkowych, do których należy kierować wnioski o interpretacje.

Polecamy produkt: Dokumentacja VAT  po zmianach od 1 lipca 2015 r.

Od 1 lipca 2015 r. zrezygnowano też z obsługi kasowej opłat od wniosków za wydanie interpretacji. Opłaty będzie można wnieść przekazem pocztowym lub przelewem na właściwy rachunek Biura Krajowej Informacji Podatkowej. Wysokość opłaty nie uległa zmianie. Nadal wynosi ona 40 zł od każdego stanu faktycznego lub zdarzenia przyszłego będącego przedmiotem wniosku. Nie zmieniły się też terminy jej wpłaty. Nadal należy ją wnosić w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku o wydanie interpretacji.

Zobacz więcej aktualności na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych >>

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Stanisław Trzeciak

Radca prawny (prawo Białorusi), aplikant radcowski OIRP Lublin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »