| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > 21 dni na odwołanie się od zwolnienia z pracy?

21 dni na odwołanie się od zwolnienia z pracy?

Wydłużenie czasu odwołania się od wypowiedzenia umowy o pracę z 7 do 21 dni - takie zmiany w Kodeksie pracy proponuje zespół do spraw prawa pracy Rady Dialogu Społecznego. To będzie pierwsza inicjatywa legislacyjna Rady.

Obecnie obowiązujące 7 dni na odwołanie się od wypowiedzenia umowy o pracę nie wystarcza na dopełnienie formalności. Zespół RDS proponuje, aby wydłużyć czas na składanie odwołania od wypowiedzenia do 21 dni. W proponowanych zmianach pojawił się także postulat pracodawców - wprowadzenie "wewnętrznych mediacji". Dzięki temu, w razie konfliktu pracownik nie odwołuje się od razu do sądu pracy, bo jest mediator. Jeżeli jest wola i nić zawarcia porozumienia, to pracownik odstępuje od wystąpienia do sądu pracy. - Rozszerzenie procedury mediacji pozwoli na szybsze rozwiązania niektórych konfliktów między pracownikami a pracodawcami. Niektóre kwestie można rozwiązać na poziomie zakładu w towarzystwie mediatora - wyjaśnia Sławomir Adamczyk, ekspert KK.

Polecamy: Kodeks pracy 2016 z komentarzem (PDF)

Proponowane zmiany są efektem kompromisu. - Obowiązujące prawo należy zmienić - podkreśla Adamczyk. - Obecne przepisy mają swoje korzenie w czasach stalinowskich

Źródło: NSZZ Solidarność

Zobacz więcej aktualności na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych >>

Zobacz także: Kadry

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa – prezydent podpisał ustawy

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Mikołajewski

prawnik, doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »