| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Protokół TLS 1.2 w infrastrukturze systemu e-Deklaracje - zalecenia MF

Protokół TLS 1.2 w infrastrukturze systemu e-Deklaracje - zalecenia MF

W związku z wdrożeniem od 1 lipca 2017 r. w infrastrukturze systemu e-Deklaracje obsługi protokołu TLS 1.2, Ministerstwo Finansów zaleca, aby użytkownicy wszystkich systemów operacyjnych (Windows, Linux czy MacOS) dokonali sprawdzenia czy systemy te obsługują najnowszą wersję protokołu TLS i powiązane z nim szyfrowanie (algorytmy kryptograficzne, klucze).

Obsługa protokołów TLS klientów Systemu e-Deklaracje w komunikacji z Bramkami (usługi WebServices)

W celu poprawnej obsługi komunikacji zalecana jest weryfikacja ustawień i  włączenie obsługi protokołu TLS w wersji 1.2 – np.: w przeglądarce Internet Explorer poprzez wybranie z menu Narzędzia ->Opcje internetowe -> zakładka Zaawansowane -> zaznaczenie opcji Użyj szyfrowania TLS 1.2

Aktualnie System e-Deklaracje dopuszcza jeszcze - czasowo - obsługę protokołu TLS 1.0. Pozwala to użytkownikom starszych, nie wspieranych przez producenta, wersji systemów operacyjnych i nie obsługujących wersji protokołu TLS 1.2 (m.in. Windows XP i Windows Vista) na komunikację z Systemem e-Deklaracje.  Dalsze używanie systemów operacyjnych z obsługą protokołu TLS 1.0 może narazić użytkowników na zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa.

W związku z tym Ministerstwo Finansów ponownie przypomina o konieczności aktualizacji systemów operacyjnych na stacjach roboczych użytkowników komunikujących się z Systemem e‑Deklaracje.

Polecamy: Monitor Księgowego – prenumerata

Użytkownicy, którzy nie zdecydują się na zmianę i pozostaną przy nieobsługiwanych konfiguracjach systemów operacyjnych, stracą możliwość komunikacji z Systemem e‑Deklaracje z chwilą wyłączenia obsługi protokołu TLS 1.0.

Ministerstwo Finansów informuje, że ostateczne wycofanie protokołu TLS 1.0 w komunikacji z Systemem e‑Deklaracje nastąpi z dniem 1 października 2017r.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

KORONAWIRUS - podatki, prawo

WEBINARIUM! Tarcza Antykryzysowa: składki ZUS, świadczenia dla pracowników, wynagrodzenia

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Nowodworski Estates

Biuro Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »