reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Nowe wzory deklaracji akcyzowych od 1 listopada 2013 r.

Nowe wzory deklaracji akcyzowych od 1 listopada 2013 r.

Od 1 listopad 2013 r. będą obowiązywały nowe wzory deklaracji do rozliczeń podatku akcyzowego. Określone zostaną deklaracje dla akcyzy od wyrobów gazowych, które już od listopada objęte zostaną opodatkowaniem. Resort finansów przygotował projekt rozporządzenia w tej sprawie.

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia wprowadzającego nowe wzory deklaracji dla podatku akcyzowego. Chodzi o deklaracje AKC-4/AKC-4zo wraz z załącznikami, AKC-WW, AKC-EN, AKC-ST/AKC-STn, AKC-WG, AKC-PA, INF-A - INF-D, INF-F, INF-I - INF-L.

Uproszczenia w opodatkowaniu akcyzą wyrobów węglowych

Projekt przewiduje również dwie zupełnie nowe deklaracje: AKC-4L będący załącznikiem do deklaracji AKC-4/AKC-4zo oraz deklarację AKC-WG. Nowe deklaracje dotyczą wyrobów gazowych.

Wprowadzenie nowych wzorów deklaracji ma związek z nowelizacją ustawy o podatku akcyzowym, która od 1 listopada 2013 r. wprowadza opodatkowanie podatkiem akcyzowym wyrobów gazowych.

Akcyza na gaz ziemny 2013

Generalnie wzory deklaracji trzeba będzie stosować począwszy od rozliczenia za miesiąc listopad 2013 r. z wyjątkami które będzie można stosować nie dłużej niż do 30 czerwca 2014 r.

Wprowadzenie zmian przewiduje projekt rozporządzenia z 6 września 2013 r. Ministra Finansów w sprawie wzorów deklaracji podatkowych dla podatku akcyzowego, deklaracji w sprawie przedpłaty akcyzy oraz informacji o wyrobach akcyzowych w składzie podatkowym.

Rozporządzenie wejdzie w życie 1 listopada 2013 r.

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Kasy fiskalne 2020 (PDF)29.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mariusz Jabłoński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama