reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Składki ZUS od umów-zleceń

Składki ZUS od umów-zleceń

Przygotowany przez rząd plan odprowadzania składek ZUS od umów-zleceń dzieli pracowników i pracodawców. Projekt nowelizacji ustawy analizować będzie sejmowa podkomisja do spraw rynku pracy. Nowe uregulowania dla popularnych "śmieciówek" to dodatkowe obciążenia dla pracodawcy. Pracownicy mogą zaś odczuć większą stabilizację i zabezpieczenie przyszłości.

Wioletta Żukowska, ekspert organizacji Pracodawcy RP uważa, że zmiany przyniosą wiele negatywnych zmian dla wszystkich członków rynku. Dodatkowe koszty pracy z pewnością będą negatywne dla osób oferujących zatrudnienie. Będą one chciały możliwie szybko zredukować swoje wydatki. Najprostszym sposobem będzie redukcja zatrudnienia. Za tym może też rosnąć poszerzenie szarej strefy.

Umowy zlecenia 2014 / 2015 – składki ZUS

Marek Kowalski z konfederacji Lewiatan jest innego zdania. Podkreśla, że zmiany w przepisach to nie tylko gwarancje emerytur. To również rynkowe wyrównanie sił. Dotyczy to zarówno sektora zamówień publicznych, jak i rynku otwartego. Konkurencyjność przedsiębiorców odbywać się będzie na bardziej wyrównanych zasadach.

Oskładkowanie umów zleceń niekorzystne dla rynku pracy

Niewykluczone, że w dalszym etapie, planem ozusowania objęte będą także umowy o dzieło.

Zapraszamy do dyskusji na forum

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Moduł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Kubiczek Michalak Sokół

Kancelaria Kubiczek Michalak Sokół świadczy wyspecjalizowane usługi w zakresie prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama