REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

KIBR aktywny w debacie gospodarczej

Polska Izba Biegłych Rewidentów
Samorząd zawodowy biegłych rewidentów
KIBR aktywny w debacie gospodarczej
KIBR aktywny w debacie gospodarczej
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Tylko w listopadzie 2015 r. przedstawiciele samorządu biegłych rewidentów uczestniczyli w kilku ważnych wydarzeniach m.in. w konferencjach Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, Szkoły Głównej Handlowej i Polskiego Instytutu Dyrektorów. KIBR był partnerem dwóch ostatnich.

KIBR jest coraz bardziej aktywny w debacie gospodarczej. Samorząd był obecny na listopadowej konferencji "Doskonałe raporty roczne" organizowanej przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, w trakcie której Barbara Misterska-Dragan, zastępca prezesa KRBR mówiła o roli not w sprawozdaniu finansowym. Samorząd był także patronem honorowym konferencji SGH "Wartość godziwa w świecie biznesu: pomiar - prezentacja - etyka" oraz partnerem merytorycznym warsztatu Polskiego Instytutu Dyrektorów "Nowy nadzór? 4 mln kary? Czy jesteś na to gotów?" który otworzyło wystąpienie prezesa Krzysztofa Burnosa.

REKLAMA

Autopromocja

Z SEG o tym, jak dobrze raportować

Po co jest nam raport roczny, jak sprawnie zorganizować pracę tworząc raport roczny i jakie są trendy w raportowaniu – to najważniejsze pytania, na które 17 listopada odpowiedzi szukali uczestnicy konferencji "Doskonałe raporty roczne". W trakcie spotkania organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych omówione zostały zagadnienia dotyczące między innymi adresatów raportów rocznych oraz konsekwencji niewłaściwego raportowania. W jednym z paneli dyskusyjnych wystąpiła Barbara Misterska-Dragan, zastępca prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. Wraz z innymi uczestnikami dyskusji rozmawiała o notach w sprawozdaniu finansowym jako dialogu między twórcą, a czytelnikiem sprawozdania.

 

KIBR partnerem konferencji o wartości godziwej w biznesie

Także w listopadzie Krajowa Izba Biegłych Rewidentów była patronem honorowym konferencji "Wartość godziwa w świecie biznesu: pomiar – prezentacja – etyka", organizowanej przez Instytut Rachunkowości Szkoły Głównej Handlowej. Celem spotkania zorganizowanego 23 listopada w siedzibie uczelni była wymiana poglądów i doświadczeń na temat postrzegania i wykorzystania wartości godziwej w teorii oraz praktyce rachunkowości i finansów. Barbara Misterska-Dragan wystąpiła w drugim panelu dyskusyjnym dotyczącym "wartości godziwej w praktyce". Seminarium zainaugurowało cykl "Forum Rachunkowości w SGH". Mają to być regularne dyskusje naukowe i platforma służąca wymianie doświadczeń odnoszących się do tematów ważkich w nauce i w praktyce rachunkowości.

Prezes KRBR otwierał warsztat PID

Prezes KRBR Krzysztof Burnos otworzył 27 listopada warsztat Polskiego Instytutu Dyrektorów "Nowy nadzór? 4 mln kary? Czy jesteś na to gotów?". Warsztat poświęcony był zmianom w sprawozdawczości i rewizji finansowej wynikającym z ministerialnego projektu implementacji unijnej reformy rynku audytu. Uczestnicy spotkania mieli okazję do rozmowy o projektowanych regulacjach dotyczących m.in. dozwolonego zakresu świadczonych usług i listy usług zakazanych, ograniczeń wynagrodzeń oraz przesłanek niezależności audytorów, procesu rekomendowania i wyboru audytorów do badania spółki przez członków rad nadzorczych oraz nowej roli i zadaniach członków komitetów audytu. KIBR był partnerem merytorycznym wydarzenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Składka zdrowotna to zwykły podatek. Przedsiębiorcy czekają na ryczałtową składkę (realizację obietnicy wyborczej). Doczekają się?

Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców zwłaszcza z sektora MŚP. Tzw. „Polski Ład” przedsiębiorcom kojarzy się głównie z tego, że składka na ubezpieczenie zdrowotne jest miesięczna i niepodzielna, i wynosi 9% podstawy wymiaru składki – uważa dr n. pr. Marek Woch – b. Zastępca Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. 

Spółki odetchną z ulgą. Minister finansów szykuje ważne zmiany w podatku

Sprawa dotyczy podatku u źródła. Ministerstwo Finansów chce, aby obcokrajowiec, który zasiada w zarządzie polskiej spółki, nie musiał już musiał mieć polskiego numeru PESEL lub NIP do podpisania oświadczenia, które pozwoli spółce nie potrącać i nie płacić polskiemu fiskusowi podatku u źródła od należności wypłacanych za granicę. Pisze o tym "Dziennik Gazeta Prawna".

Wakacje od ZUS już w 2024 roku - kto i kiedy może skorzystać? Jak to zrobić?

Wielu przedsiębiorców na to czekało. Wakacje od ZUS już niedługo staną się faktem. 9 maja 2024 roku uchwalono nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw, która wprowadza do polskiego prawa tzw. wakacje składkowe. Nowe przepisy wchodzą w życie 1 listopada 2024 roku. Podpowiadamy, od kiedy można skorzystać z tego rozwiązania i jakie warunki należy spełnić.

Urlop wypoczynkowy 2024 (od A do Z). Wymiar, zasady, wynagrodzenie, zmiana pracodawcy, prawa i obowiązki pracownika oraz zakładu pracy

Jaki jest wymiar urlopu wypoczynkowego i od czego zależy? Jak powinien być udzielany urlop wypoczynkowy? Co to jest urlop proporcjonalny? Jakie są prawa i obowiązki pracodawcy a jakie pracownika? Wyjaśnia specjalistka ds. kadr i płac.

REKLAMA

Samofakturowanie - kto powinien wystawić duplikat faktury?

W imieniu niektórych sprzedawców wystawiam faktury na zasadzie samofakturowania. Jak powinienem postąpić, jeżeli jeden ze sprzedawców zgłosił mi, że zgubił fakturę, którą dla niego wystawiłem. Czy mogę mu wystawić duplikat?

Dążenie do płacenia jak najniższych podatków nie jest zakazane, jest naturalnym prawem każdego podatnika. Takie jest stanowisko NSA

Dążenie do płacenia jak najniższych podatków nie jest prawnie zakazane, a jest niejako naturalnym prawem każdego podatnika. Organy, a później sądy, mogą jedyni oceniać zgodność z prawem tych dążeń. Przypomniał sąd administracyjny, uchylając zaskarżoną przez przedsiębiorcę decyzję naczelnika urzędu celno-skarbowego.

Składka zdrowotna odpowiada za likwidację niejednego mikroprzedsiębiorstwa. To największy grzech Polskiego Ładu. Będą zmiany w przepisach

Polski Ład kojarzy się przedsiębiorcom głównie ze składką zdrowotną. Właściciele firm płacą zdecydowanie więcej niż przed reformą. "Składka zdrowotna odpowiada za likwidację niejednego mikroprzedsiębiorstwa. To największy grzech Polskiego Ładu" – uważa Damian Trepanowski, członek zarządu Business Tax Group. Rząd obiecuje zmianę problematycznych przepisów.

Cena LPG o 20% w górę na jesieni 2024 r. Po 20 grudnia pełne embargo na gaz z Rosji

Ilość LPG na polskim rynku w 2024 r. bardzo wzrosła, więc efektu wstrzymania dostaw tego paliwa z Rosji jeszcze nie widać - ocenił dla PAP dyrektor Generalny Polskiej Organizacji Gazu Płynnego Bartosz Kwiatkowski. Jego zdaniem wzrost cen LPG, o co najmniej 20 proc. będzie odczuwalny jesienią.

REKLAMA

Podatek od nieruchomości 2025: Czym jest całość techniczno-użytkowa budowli?

Centrum projektu zmian w podatku od nieruchomości, które mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2025 r., jest rozszerzenie definicji budowli o instalacje i urządzenia, które stanowią wraz z tym obiektem całość techniczno-użytkową. Czym ona jest, czyli – gdzie budowla ma mieć początek, a gdzie koniec? Dlaczego, to taki problem dla podatników?

Będą zmiany w podatku od nieruchomości. Ale przedsiębiorcy wyrażają zdecydowany sprzeciw wobec tych propozycji

Nowe przepisy dotyczące podatku od nieruchomości są bardzo niekorzystne dla firm. Propozycje zmian definicji budynku i budowli na potrzeby podatku od nieruchomości spowodują drastyczny wzrost opodatkowania majątku firm. Przedsiębiorcy wyrażają zdecydowany sprzeciw wobec tych propozycji.

REKLAMA