reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Vademecum > Księgowi i rewidenci > Rewidenci łatwiej uzyskają zaświadczenie z KIBR

Rewidenci łatwiej uzyskają zaświadczenie z KIBR

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów ulepszyła system wystawiania zaświadczeń o wykonywaniu zawodu przez biegłego rewidenta czy o wpisie podmiotu na listę podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych. Aktualnie każdy zainteresowany podmiot będzie mógł w kilka minut samodzielnie wygenerować takie zaświadczenie ze strony kibr.org.pl.

Członkowie samorządu mogą teraz sprawniej niż dotychczas otrzymać zaświadczenie o wykonywaniu zawodu przez biegłego rewidenta czy o wpisie podmiotu na listę podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych. Teraz zaświadczenia będzie można wygenerować i wydrukować samemu na stronie internetowej KIBR.

Przewodnik po zmianach w ustawie o rachunkowości 2015/2016 (PDF)

Wystarczy znaleźć interesujący nas podmiot lub biegłego rewidenta w ogólnodostępnych internetowych publicznych rejestrach dostępnych kibr.org.pl. To duże ułatwienie dla biegłych rewidentów i ich klientów. Dotychczas musieli oni zwrócić się do KIBR z prośbą wystawienie i przesłanie pocztą zaświadczenia. Cała procedura trwała nawet kilka dni. Teraz zajmie to najwyżej kilka minut.

Jak pobrać zaświadczenie?

Wystarczy na kibr.org.pl przejść do zakładki Biegli rewidenci/Rejestr biegłych lub Podmioty/Lista podmiotów, skorzystać z wyszukiwarki i wybrać odpowiedniego biegłego rewidenta lub podmiot, a następnie poprawnie zaznaczyć okno reCaptcha (zabezpieczenie antyspamowe) i pobrać zaświadczenie klikając na przycisk "Pobierz wydruk pdf".

Rejestr biegłych rewidentów:
http://www.kibr.org.pl/pl/rejestr_bieglych

Lista podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych:
http://www.kibr.org.pl/pl/podmioty

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k.

RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama