reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Vademecum > Księgowi i rewidenci > Wypełnienie sprawozdania P11 na stronie kibr.org.pl

Wypełnienie sprawozdania P11 na stronie kibr.org.pl

Szybciej niż dotychczas biegli rewidenci i podmioty uprawnione do badania sprawozdań finansowych mogą wypełnić sprawozdanie P11 na stronie www.kibr.org.pl. Krajowa Izba Biegłych Rewidentów ulepszyła elektroniczny formularz tego sprawozdania. Jednak tak, jak dotąd trzeba dostarczyć wypełnione sprawozdanie w formie pisemnej (wydruk) do KIBR do końca lutego 2016 r.

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów pracowała nad usprawnieniem systemu umożliwiającego wypełnienie formularza P11 za pośrednictwem strony www.kibr.org.pl.

Teraz formularz jest jeszcze bardziej przejrzysty i użyteczny. Zmniejsza także prawdopodobieństwo popełnienia błędu przy wypełnianiu sprawozdania podmiotu uprawnionego do badania sprawozdań finansowych.

Wypełniając formularz można np. skorzystać z pojawiających się podpowiedzi dotyczących m.in. słownika rodzajów wydawanych opinii, formy organizacyjno-prawnej jednostki czy nazwiska kluczowego biegłego rewidenta (po wpisaniu numeru biegłego rewidenta w formularzu pojawią się wszystkie niezbędne informacje).

Przewodnik po zmianach w ustawie o rachunkowości 2015/2016 (PDF)

Aby skorzystać z elektronicznego formularza wystarczy zalogować się na profil biegłego rewidenta na stronie internetowej samorządu. Na profilu będzie dostępna także historia wszystkich złożonych w przeszłości sprawozdań za pośrednictwem internetowego konta biegłego rewidenta – dzięki temu biegli rewidenci będą mogli w kolejnych latach korzystać z wprowadzonych raz informacji, i aktualizować jedynie zmienne dane.

Sprawozdanie P11 do końca lutego

KIBR przypomina, że elektroniczny formularz to wsparcie w procesie wypełniania sprawozdania. Wszystkie podmioty uprawnione do badania sprawozdań finansowych powinny dostarczać wydrukowane sprawozdania (osobiście lub za pośrednictwem poczty) do biura KIBR do końca lutego 2016 r.

Przewodnik po zmianach przepisów 2015/2016 dla firm

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Milena Bernacka-Stachniałek

Adwokat i doradca restrukturyzacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama