| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Celnik będzie brał udział w losowaniu nagród

Celnik będzie brał udział w losowaniu nagród

Celnicy będą wydawać zezwolenia na prowadzenie gier i zakładów wzajemnych. Będą też mogli kontrolować gry, np. biorąc udział w losowaniu.

Dzięki nowej ustawie o Służbie Celnej, która czeka na publikację w Dzienniku Ustaw, celnicy przejmą obowiązki związane z podatkiem od gier. Ma to zwiększyć efektywność i skuteczność kontroli tego obszaru poprzez m.in. stosowanie jednej procedury w miejsce aktualnie stosowanych trzech procedur kontrolnych.

W związku z tym Ministerstwo Finansów opracowało projekt rozporządzenia w sprawie kontroli wykonywanych przez Służbę Celną w zakresie urządzania i prowadzenia gier i zakładów wzajemnych. Wynika z niego, że kontrolę gier i zakładów wzajemnych będzie można wykonywać przez bezpośrednie uczestniczenie funkcjonariuszy celnych w czynnościach związanych z działalnością objętą kontrolą, co oznacza, że funkcjonariusz może być obecny np. podczas losowania nagród w trakcie trwania loterii audioteksowej lub promocyjnej lub podczas zawierania zakładów wzajemnych w punkcie przyjmowania tych zakładów, lub podczas prowadzenia gier w kasynie. Kontrola będzie mogła polegać również na badaniu dokumentacji, dokumentów oraz urządzeń związanych z prowadzoną działalnością.

Kontrolujący będą też badać, czy urządzenia do gier spełniają odpowiednie warunki oraz czy prawidłowo i terminowo wpłacany jest podatek od gier.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Warchoł

Prawnik, ekspert w dziedzinie postępowania egzekucyjnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK