reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Legitymacje doradców podatkowych w nowej technologii

Legitymacje doradców podatkowych w nowej technologii

Krajowa Izba Doradców Podatkowych wprowadziła nową legitymację dla doradców podatkowych. Dokument z zapisanym w czipie podpisem elektronicznym został wykonany w innowacyjnej technologii PCP opracowanej przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych.

Legitymacja doradcy podatkowego jest spersonalizowanym dokumentem ścisłego zarachowania, potwierdzającym przynależność osoby fizycznej do Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Każda legitymacja doradcy podatkowego zawiera mikroprocesor kryptograficzny, który może być, w rozumieniu ustawy o podpisie elektronicznym, bezpiecznym urządzeniem, miejscem na certyfikat kwalifikowany i odpowiednie oprogramowanie, jakie implementuje weń centrum certyfikacji.

Doradcy podatkowi są jedną z grup zawodowych, które mogą wykorzystać e-podpis nie tylko do osobistych rozliczeń z fiskusem, ale także do kontaktów z urzędem w imieniu klientów. Ponadto dzięki legitymacji mogą w łatwy sposób korzystać z e-deklaracji.

Producentem dokumentu jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A., która jest również autorem i właścicielem technologii PCP, w której wykonano dokument. Nagradzana wielokrotnie i opatentowana przez PWPW technologia PCP zakłada powiązanie procesu personalizacji z procesem produkcji karty, w którym kolorowe zdjęcie zostaje umieszczone na jednej z warstw karty, a następnie zamknięte w strukturze całej karty. Takie rozwiązanie uniemożliwia fałszowanie dokumentu bez widocznych śladów ingerencji.

Więcej informacji na www.krdp.pl w zakładce "Dla doradcy"

reklama

Czytaj także

Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Buchholc

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama