reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Bułgaria nie podniesie podatku VAT

Bułgaria nie podniesie podatku VAT

W związku z planowanym zmniejszeniem deficytu budżetowego, bułgarski Minister Finansów, Simeon Djankov, ogłosił, że bułgarski rząd zamierza wprowadzić 20% ograniczenia wydatków sektora publicznego, zamiast podnosić stawkę podatku VAT, która obecnie wynosi 20%.

W związku ze sprzeciwem zarówno związków zawodowych jak również przedsiębiorców wobec podnoszenia podatków, bułgarski rząd ostatecznie potwierdził zamiar zmniejszania wydatków sektora publicznego zamiast wprowadzania w życie kontrowersyjnych propozycji podwyższania podatków.

Oczekuje się, że na skutek decyzji rządu bułgarska rezerwa budżetowa zmaleje z 6,4 mld BGN do 4,5 mld BGN do końca 2010 r. Zaniechanie podwyższenia stawki podatku VAT przez rząd wywołało ostrą krytykę ze strony Partii Socjalistycznej, która obawia się, że zmniejszenie rezerwy budżetowej może zagrozić finansowej stabilności kraju.

Zgodnie z prognozami Komisji Europejskiej deficyt budżetowy Bułgarii w tym roku zmniejszy się do 2.8 % produktu krajowego brutto w stosunku do 3.9 % z roku ubiegłego, podczas gdy oczekiwany przez bułgarski rząd wzrost gospodarczy wyniesie 1 % w tym roku.

Joanna Sidor

prawnik

www.taxnews.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Tax Care
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami103.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Moduł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Błotnicki

Of Counsel jednej z warszawskich kancelarii prawniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama