reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Projekt noweli ustawy Prawo zamówień publicznych

Projekt noweli ustawy Prawo zamówień publicznych

Marszałek Bronisław Komorowski złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych. Pozwoli on na udzielanie zamówień publicznych wszystkim instytucjom gospodarki budżetowej na takich samych zasadach.

Z uzasadnienia do projektu nowelizacji wynika, że zamówienia publiczne mają być udzielane wszystkim instytucjom gospodarki budżetowej na jednakowych zasadach. Nie będzie miało znaczenia, czy organem założycielskim tych instytucji jest organ administracji rządowej, czy inny organ władzy publicznej.

Projektowana ustawa - jak czytamy w uzasadnieniu - umożliwi przekształcenie istniejących gospodarstw pomocniczych w instytucje gospodarki budżetowej.

Autorzy projektu podkreślają, że jego wejście w życie nie spowoduje skutków finansowych, nie będzie on miał również wpływu na rynek pracy. Nowe przepisy nie zaburzą też konkurencyjności w gospodarce i funkcjonowaniu przedsiębiorstw.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami77.40 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Moduł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama