| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Stare wzory deklaracji VAT ważne do końca roku

Stare wzory deklaracji VAT ważne do końca roku

Dotychczasowe wzory deklaracji VAT, które pierwotnie miały przestać obowiązywać wraz z końcem czerwca, będą aktualne do końca 2010 r.

Tak wynika z rozporządzenia Ministra Finansów z 15 czerwca 2010 r. w sprawie zmiany rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzorów deklaracji podatkowych dla podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 109, poz. 713).

Zgodnie z rozporządzeniem, do końca 2010 r. będą nadal obowiązywać wzory deklaracji VAT-7(10), VAT-7K(4), VAT-7D(1), VAT-8(2).

Przypominamy jednocześnie, że niektórzy podatnicy VAT już od początku 2010 r. mają obowiązek stosować nowe deklaracje - VAT-7(11), VAT-7K(5), VAT-7D(2), VAT-8(3). Dotyczy to podatników:

- świadczących usługi, które mają obowiązek wykazać w informacji podsumowującej, czyli usługi, których miejsce świadczenia ustala się na podstawie art. 28b ustawy i które są świadczone na rzecz podatników podatku od wartości dodanej lub osób prawnych niebędących takimi podatnikami, zidentyfikowanych na potrzeby podatku od wartości dodanej, zobowiązanych do zapłaty podatku od wartości dodanej. Dotyczy to usług innych niż zwolnione od podatku od wartości dodanej lub opodatkowanych stawką 0 %;

- dokonujących nabyć usług, do których stosuje się art. 28b ustawy, jeżeli usługi te stanowią u podatnika import usług.

Sprawdź wzory deklaracji VAT w wersji aktywnej obowiązujące w 2010 r.

Czytaj także

Źródło:

isk.infor.pl
INFORLEX Biznes509.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kinga Majczak-Górecka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »