| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Będzie weryfikacja audytu w instytucjach państwowych

Będzie weryfikacja audytu w instytucjach państwowych

W dwunastu wybranych instytucjach państwowych zostanie przeprowadzona weryfikacja i ocena audytu wewnętrznego.


Analiza dotycząca audytu będzie przeprowadzona w pierwszym półroczu 2008 r. Działaniami zostaną objęte m.in. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Skarbu Państwa, Urząd Zamówień Publicznych i Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Jak wyjaśnia Agnieszka Giebel, zastępca dyrektora Departamentu Koordynacji Kontroli Finansowej i Audytu Wewnętrznego MF, przy wyborze jednostek do objęcia weryfikacją i oceną wykorzystano informacje wynikające m.in. z wykonania planów audytu wewnętrznego za 2006 rok.

- Weryfikacja i ocena prawidłowości wykonywania audytu wewnętrznego będzie dokonywana w tych jednostkach na podstawie analizy dokumentów źródłowych - twierdzi nasza rozmówczyni.

Dodaje również, że zakres przedmiotowy weryfikacji i oceny będzie obejmował m. in. utworzenie i strukturę komórki audytu wewnętrznego, dotyczące jej regulacje wewnętrzne, a także wykonywanie zawodu i realizację zadań zapewniających i doradczych, w szczególności pod kątem osiągania założonych celów na etapie programowania zadań.

Jak twierdzi Agnieszka Giebel, ma to na celu oprócz realizacji obowiązku dokonywania oceny i weryfikacji prawidłowości wykonywania audytu wewnętrznego przez pracowników MF, przede wszystkim ocenę efektywności działania audytu w jednostkach.

AGNIESZKA POKOJSKA

agnieszka.pokojska@infor.pl

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
VAT 2019. Komentarz199.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »