| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Będzie weryfikacja audytu w instytucjach państwowych

Będzie weryfikacja audytu w instytucjach państwowych

W dwunastu wybranych instytucjach państwowych zostanie przeprowadzona weryfikacja i ocena audytu wewnętrznego.


Analiza dotycząca audytu będzie przeprowadzona w pierwszym półroczu 2008 r. Działaniami zostaną objęte m.in. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Skarbu Państwa, Urząd Zamówień Publicznych i Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Jak wyjaśnia Agnieszka Giebel, zastępca dyrektora Departamentu Koordynacji Kontroli Finansowej i Audytu Wewnętrznego MF, przy wyborze jednostek do objęcia weryfikacją i oceną wykorzystano informacje wynikające m.in. z wykonania planów audytu wewnętrznego za 2006 rok.

- Weryfikacja i ocena prawidłowości wykonywania audytu wewnętrznego będzie dokonywana w tych jednostkach na podstawie analizy dokumentów źródłowych - twierdzi nasza rozmówczyni.

Dodaje również, że zakres przedmiotowy weryfikacji i oceny będzie obejmował m. in. utworzenie i strukturę komórki audytu wewnętrznego, dotyczące jej regulacje wewnętrzne, a także wykonywanie zawodu i realizację zadań zapewniających i doradczych, w szczególności pod kątem osiągania założonych celów na etapie programowania zadań.

Jak twierdzi Agnieszka Giebel, ma to na celu oprócz realizacji obowiązku dokonywania oceny i weryfikacji prawidłowości wykonywania audytu wewnętrznego przez pracowników MF, przede wszystkim ocenę efektywności działania audytu w jednostkach.

AGNIESZKA POKOJSKA

agnieszka.pokojska@infor.pl

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
INFORLEX Biznes509.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Lirefay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu. 

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »