reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Przepisy dotyczące zwolnień celników zostaną złagodzone

Przepisy dotyczące zwolnień celników zostaną złagodzone

Celnika, który zostanie zwolniony po roku zawieszenia w związku z prowadzonym postępowaniem karnym, będzie można przywrócić do służby.


ZMIANA PRAWA

Senat przyjął wczoraj uchwałę w sprawie pilnej rządowej nowelizacji ustawy o Służbie Celnej. Ustawa uchyla kontrowersyjne przepisy nakładające obowiązek obligatoryjnego zwalniania celników ze służby w wypadku: wniesienia aktu oskarżenia o umyślne popełnienie przestępstwa ściganego z oskarżenia publicznego bądź zastosowania tymczasowego aresztowania.

Senatorowie wprowadzili do ustawy trzy poprawki o charakterze doprecyzowującym. Postanowiono m.in., że funkcjonariusza celnego przywraca się do służby na jego wniosek, w przypadku gdy postępowanie przeciwko niemu zostało umorzone z powodu niepopełnienia przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, lub braku ustawowych znamion czynu zabronionego bądź uniewinnienia prawomocnym wyrokiem sądu. Dotyczy to przypadku, gdy zwolnienie ze służby nastąpi w wyniku upływu 12 miesięcy okresu zawieszenia funkcjonariusza w związku z prowadzonym przeciwko niemu postępowaniem karnym. Nowelizacja trafi z powrotem do sejmu, który rozpatrzy senackie poprawki.

MAGDALENA MAJKOWSKA

magdalena.majkowska@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami77.40 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Moduł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Eksperci portalu infor.pl

widoczni.com

Agencja marketingu internetowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama