| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > IFK poleca: Fiskus może odroczyć termin zapłaty podatku

IFK poleca: Fiskus może odroczyć termin zapłaty podatku

Pozostały trzy dni na rozliczenie się z fiskusem za 2014 r. Podatnicy z niedopłatą podatku do końca kwietnia powinni uregulować swoją zaległość wobec fiskusa. W przypadku, gdy nie dysponują w tym momencie odpowiednimi środkami finansowymi, mogą spróbować odroczyć termin zapłaty podatku składając do 30 kwietnia wniosek w tym celu.

Do zaliczek na PIT odprowadzonych w 2014 r. trzeba będzie dopłacić, jeśli były pobierane czy płacone według 18-proc. stawki, a w zeznaniu rocznym wszystkie dochody opodatkowane skalą przekroczyły drugi próg i wpadły pod stawkę 32-proc. Może wystarczyć, że podatnik utrzymywał się z więcej niż jednego źródła dochodów.

Podatnicy z niedopłatą, którzy borykają się z problemami finansowymi i nie mają z czego zapłacić podatku, mogą do końca kwietnia złożyć wniosek o odroczenie terminu zapłaty podatku, choć odetchną dopiero ci, którym fiskus wyda na to zgodę, a o tę nie będzie łatwo przed 30 kwietnia. Urzędy skarbowe mają miesiąc, a w cięższych przypadkach nawet dwa miesiące na ewentualne wyznaczenie dłużnemu podatnikowi nowej daty zapłaty podatku. Mimo, że czas już goni ostatnich rozliczających 2014 r., warto taki wniosek złożyć, bo sam fakt, że podatnik podjął kroki w tej sprawie, może go uchronić przed wymierzeniem większej kary za brak uregulowania podatku w terminie (większe odsetki za zwłokę czy kara grzywny).

Źródło: Tax Care

Zobacz więcej aktualności na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych  >>

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa – prezydent podpisał ustawy

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Artur Tim

Doradca podatkowy, doradca restrukturyzacyjny (licencja syndyka), agent celny, prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »