reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > IFK poleca: Fiskus może odroczyć termin zapłaty podatku

IFK poleca: Fiskus może odroczyć termin zapłaty podatku

Pozostały trzy dni na rozliczenie się z fiskusem za 2014 r. Podatnicy z niedopłatą podatku do końca kwietnia powinni uregulować swoją zaległość wobec fiskusa. W przypadku, gdy nie dysponują w tym momencie odpowiednimi środkami finansowymi, mogą spróbować odroczyć termin zapłaty podatku składając do 30 kwietnia wniosek w tym celu.

Do zaliczek na PIT odprowadzonych w 2014 r. trzeba będzie dopłacić, jeśli były pobierane czy płacone według 18-proc. stawki, a w zeznaniu rocznym wszystkie dochody opodatkowane skalą przekroczyły drugi próg i wpadły pod stawkę 32-proc. Może wystarczyć, że podatnik utrzymywał się z więcej niż jednego źródła dochodów.

Podatnicy z niedopłatą, którzy borykają się z problemami finansowymi i nie mają z czego zapłacić podatku, mogą do końca kwietnia złożyć wniosek o odroczenie terminu zapłaty podatku, choć odetchną dopiero ci, którym fiskus wyda na to zgodę, a o tę nie będzie łatwo przed 30 kwietnia. Urzędy skarbowe mają miesiąc, a w cięższych przypadkach nawet dwa miesiące na ewentualne wyznaczenie dłużnemu podatnikowi nowej daty zapłaty podatku. Mimo, że czas już goni ostatnich rozliczających 2014 r., warto taki wniosek złożyć, bo sam fakt, że podatnik podjął kroki w tej sprawie, może go uchronić przed wymierzeniem większej kary za brak uregulowania podatku w terminie (większe odsetki za zwłokę czy kara grzywny).

Źródło: Tax Care

Zobacz więcej aktualności na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych  >>

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Nowy JPK_VAT

Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PRAWNA radca prawny Adam Sobota

Ekspert z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama