IFK poleca: Biegli rewidenci muszą dostosować działalność do MSRF

REKLAMA
Komisja Nadzoru Audytowego sprawująca nadzór publiczny nad systemem zapewnienia jakości rewizji finansowej zatwierdziła do stosowania w Polsce wydawane przez Radę Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej i Usług Atestacyjnych (IAASB):
1) Międzynarodowe Standardy Badania,
2) Międzynarodowe Standardy Usług Przeglądu,
3) Międzynarodowe Standardy Usług Atestacyjnych Innych niż Badania i Przeglądy,
4) Historyczne Informacje Finansowe,
5) Międzynarodowy Standard Kontroli Jakości 1.
Samochód w firmie 2015 – multipakiet
Komisja Nadzoru Audytowego poinformowała, że te standardy będą miały zastosowanie:
● w przypadku firm audytorskich wykonujących badania lub przeglądy sprawozdań finansowych jednostek zainteresowania publicznego – do badania i przeglądów sprawozdań sporządzonych za okresy kończące się 31 grudnia 2016 r. i później,
Infor IFK - bieżące aktualności o zmianach przepisów:
Nowe obowiązki biur rachunkowych związane z KSeF
Jakie zmiany czekają w prawie pracy i podatkach na 2024 rok?
● w odniesieniu do podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych niewykonujących badania lub przeglądów sprawozdań jednostek zainteresowania publicznego – do badania i przeglądów sprawozdań sporządzonych za okresy kończące się 31 grudnia 2017 r. i później,
● do usług atestacyjnych innych niż badania i przeglądy historycznych informacji finansowych rozpoczętych 1 stycznia 2017 r. i później.
Podmioty uprawnione do badania sprawozdań finansowych wykonujące badania lub przeglądy sprawozdań jednostek zainteresowania publicznego, sporządzonych za okresy kończące się pomiędzy 31 grudnia 2016 r. a 31 grudnia 2017 r., muszą dostosować swoją działalność do nowych zasad wewnętrznej kontroli jakości do 1 stycznia 2016 r., a pozostałe firmy audytorskie – do 1 stycznia 2017 r.
Istnieje również możliwość dobrowolnego, wcześniejszego stosowania nowych standardów przez podmioty uprawnione do badania sprawozdań finansowych.
Instrukcje księgowego. 101 praktycznych procedur z bazą narzędzi online
Kup książkę:
Instrukcje księgowego. 101 praktycznych procedur + narzędzia onlineoprac. Paweł Muż
Zobacz więcej aktualności na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych >>
REKLAMA

- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
Komentarze(0)
Pokaż: