reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Obowiązkowe OC dla imprez masowych

Obowiązkowe OC dla imprez masowych

Od 21 kwietnia 2010 r. obowiązkowym ubezpieczeniem OC została objęta odpowiedzialność cywilna organizatorów imprez masowych, na które wstęp jest odpłatny, za szkody wyrządzone uczestnikom w następstwie działania lub zaniechania ubezpieczonego.

I tak np. dla imprez artystyczno-rozrywkowych minimalna suma gwarancyjna to równowartość w złotych 22,5 tys. euro, jeżeli liczba miejsc wynosi nie mniej niż 1000 i nie więcej niż 2000. W przypadku wzrostu liczby miejsc o 100 najniższa górna granica odpowiedzialności ubezpieczyciela (której wysokość stanowi jedną z podstaw naliczania składki) wzrasta każdorazowo o 1,1 tys. euro.

Z kolei dla imprezy o podwyższonym ryzyku, mającej odbyć się na stadionie, jeżeli liczba miejsc zamyka się w przedziale od 300 do 2 tys., minimalna suma gwarancyjna wynosi 27,5 tys. euro.

Dla imprezy sportowej na stadionie (również meczu piłki nożnej), gdy liczba miejsc jest nie mniejsza niż 1 tys. i nie większa niż 2 tys., minimalna suma gwarancyjna wynosi 30 tys. euro. W razie wzrostu liczby miejsc suma gwarancyjna wzrasta od każdych 100 miejsc o 1,5 tys. euro.

Takie regulacje wprowadza rozporządzenie Ministra Finansów z 11 marca 2010 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej organizatorów imprez masowych (Dz.U. Nr 54, poz. 323).

oprac. Sławomir Biliński

reklama

Czytaj także

Źródło:

isk.infor.pl
VAT 2020. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 4.0 – przegląd najważniejszych zmian

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wiesław Dzikowski

Księgowy, współwłaściciel i pełniący rolę wiceprezesa w firmie BR Progres sp. z o.o. Z księgowością związany od 2003 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama