reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Nowe wzory deklaracji składanych do PFRON

Nowe wzory deklaracji składanych do PFRON

Od 24 stycznia 2013 r.obowiązują nowe wzory deklaracji składanych przez pracodawców zobowiązanych do wpłat na PFRON.

Zmiany dotyczące wzorów deklaracji wprowadza rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 20 grudnia 2012 r. w sprawie ustalenia wzorów deklaracji składanych Zarządowi Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przez pracodawców zobowiązanych do wpłat na ten Fundusz - Dz.U. z 9 stycznia 2013 r. poz. 32

Modyfikacjia wzorów deklaracji (DEK-I-O, DEK-I-a, DEK-I-b; DEK-II-a, DEK-II-b, DEK-W, DEK-R, DEK-Z) wynika ze zmian wprowadzonych w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w której m.in. wprowadzono możliwość kontroli prawidłowości korzystania z ulgi we wpłatach na PFRON. Ustawa nałożyła też na zakłady aktywności zawodowej obowiązek zwrotu niewykorzystanych środków PFRON oraz rozszerzyła grupę podmiotów zwolnionych z wpłat na PFRON o domy pomocy społecznej i hospicja. W związku z tym niezbędne okazało się dokonanie stosownych zmian w deklaracjach oraz dodanie nowej deklaracji DEK-I-u.

W rozporządzeniu dopuszczono możliwość składania deklaracji na dotychczasowych formularzach za okresy do maja włącznie, wprowadzając też obowiązek ich skorygowania do 20 lipca 2013 r.

Nowe kwoty dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych

Czy po zawieszeniu działalności przysługuje zasiłek pielęgnacyjny

Minister Pracy i Polityki Społecznej, rozporządzeniem z 20 grudnia 2012 r. w sprawie określenia wzorów miesięcznych i rocznych informacji o zatrudnieniu, kształceniu lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych - Dz.U. z 2013 r. poz. 33, określił również nowe wzory miesięcznych i rocznych informacji o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych składanych przez pracodawców zwolnionych w wpłat na PFRON (INF-1, INF-Z, INF-2). Informacje te można składać za miesiące do maja 2013 r. na formularzach według wzorów dotychczasowych. W takim przypadku należy złożyć korekty tych dokumentów na formularzach według nowych wzorów w terminie do 20 lipca 2013 r. (za miesiące od października 2012 r. do maja 2013 r.).

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Błotnicki

Of Counsel jednej z warszawskich kancelarii prawniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama