reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Rachunkowość > Rachunkowość budżetowa > Sporządzanie sprawozdań Rb-WS oraz Rb-UN, Rb-UZ przez gminny zakład budżetowy

Sporządzanie sprawozdań Rb-WS oraz Rb-UN, Rb-UZ przez gminny zakład budżetowy

Czy w myśl „nowego” rozporządzenia w sprawie sprawozdawczości budżetowej, gminny zakład budżetowy jest zobowiązany do sporządzania sprawozdań: Rb-UN, Rb-UZ, Rb-WS?


Jak stanowi zapis § 2 ust. 3 rozporządzenia Ministra Finansów z 27 czerwca 2006 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej, sprawozdania:

Rb-UZ - roczne sprawozdanie uzupełniające o stanie zobowiązań według tytułów dłużnych,

Rb-UN - roczne sprawozdanie uzupełniające o stanie należności

sporządza się po raz pierwszy za 2008 r. i sporządzać je będą w jednostkach samorządu terytorialnego przewodniczący zarządów jednostek samorządu terytorialnego (§ 4 pkt 2 lit. „a”).

Natomiast sprawozdanie Rb-WS sporządzają m.in. jednostki organizacyjne jednostek sektora finansów publicznych (§ 7 załącznika nr 35 do ww. rozporządzenia). Należy zaznaczyć, że gminny zakład budżetowy jest jednostką organizacyjną gminy i ma obowiązek sporządzić sprawozdanie Rb-WS. Sporządzone sprawozdanie Rb-WS przekazują Państwo w terminie do 31 marca po upływie okresu sprawozdawczego do wójta, burmistrza, prezydenta miasta.

Poznaj przepisy rozporządzenia Ministra Finansów z 25 stycznia 2008 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie sprawozdawczości budżetowej:

1. Przepisy rozporządzenia, w brzmieniu nadanym niniejszym rozporządzeniem, mają zastosowanie po raz pierwszy do sprawozdań sporządzanych w 2008 r., z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

2. Sprawozdania miesięczne Rb-27S i Rb-28S za grudzień 2007 r., sprawozdania kwartalne Rb-Z i Rb-N za IV kwartał 2007 r. oraz roczne Rb-WS za 2007 r. sporządza się na zasadach określonych w rozporządzeniu, w dotychczasowym brzmieniu.

3. Sprawozdania roczne Rb-UZ i Rb-UN sporządza się po raz pierwszy za 2008 r.

Podstawa prawna

• Rozporządzenie Ministra Finansów z 27 czerwca 2006 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej (Dz.U. Nr 115, poz. 781; ost.zm. Dz.U. z 2008 r. Nr 16, poz. 100)

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Rachunkowość Budżetowa
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami103.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Moduł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Alicja Moszyńska

Właścicielka firmy Architektura Biznesu: doradza MSP w zakresie budowania marki i kultury firmy, marketingu, negocjacji i obsługi klienta.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama