Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu wierzyciel. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące wierzyciel.
Egzekucja bezskuteczna. Sprzedaż wierzytelności lub reegzekucja
Aktualizacja: 05.03.2015
Co robić gdy przeprowadzona przez komornika egzekucja okazała się bezskuteczna i nie odzyskaliśmy pieniędzy? Czy warto się poddać i nie dochodzić już należnych kwot? Mamy co najmniej dwie możliwości: skierować sprawę do komornika po raz drugi lub sprzedać wierzytelność. »
Zajęcie wierzytelności zwykłych
Aktualizacja: 03.03.2015
Aktualnie najpopularniejszą podstawą zatrudnienia jest umowa zlecenie, umowa o dzieło czy umowa agencyjna, dlatego warto wiedzieć jakimi regułami rządzi się egzekucja z tych wierzytelności. Pamiętać należy jednak, że taką wierzytelnością nie jest świadczenie oparte o umowę o pracę. »
Jak pomóc komornikowi odzyskać swój dług
Aktualizacja: 19.02.2015
Statystyki wskazują na coraz mniejszą skuteczność egzekucji komorniczej, co oczywiście nie wpływa pozytywnie na efektywność odzyskiwania przez wierzycieli swoich pieniędzy. Wierzyciele mają jednak kilka możliwość, by wesprzeć w działaniach komornika w celu odzyskania długu. »
Co możesz zrobić w przypadku niezasądzenia całej kwoty kosztów procesu?
Aktualizacja: 12.02.2015
Wygrałeś sprawę. Jednak otrzymany wyrok (nakaz zapłaty) nie zawiera w swej treści rozstrzygnięcia w przedmiocie kosztów procesu? Zasądzona kwota nie odpowiada wysokością kwocie żądanej w pozwie tytułem zwrotu kosztów procesu? Zobacz jakie czynności musisz podjąć, żeby uzyskać zwrot kosztów poniesionych w celu dochodzenia swoich praw. »
Windykacja z pomocą dłużnikom. Ruszył program „Zaradni”
Aktualizacja: 11.02.2015
Dług, to nie tylko pieniądze, które trzeba zwrócić. To często strach, wstyd i poczucie bezradności. Bariery nie do pokonania dla wielu dłużników. Z myślą o nich ruszył pilotażowy program wsparcia zadłużonych „Zaradni”. »
Czy warto korzystać z usług profesjonalnej kancelarii przy dochodzeniu swoich roszczeń
Aktualizacja: 17.12.2014
Wystawiłeś fakturę, pomimo wezwań i telefonów klient nie płaci? Skieruj sprawę do sądu za pomocą profesjonalnej kancelarii, z góry ustal wynagrodzenie pełnomocnika, zakres czynności pojmowanych przez niego oraz sposób informowania o przebiegu postępowania. »
Jak ustalić, który sąd będzie właściwy do rozpoznania mojej sprawy?
Aktualizacja: 11.12.2014
Złożenie pozwu do niewłaściwego sądu nie spowoduje jego odrzucenia, bo sąd przekaże taki pozew sądowi właściwemu. Ale błędne określenie właściwości sądu wpłynie na wydłużenie postępowania. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób ustalić właściwość sądu. »
Jak obliczyć opłatę od pozwu o zapłatę?
Aktualizacja: 11.12.2014
Twój klient zalega ci z płatnościami? Zdecydowałeś się na wniesienie pozwu o zapłatę do sądu? Pamiętaj, żeby wnieść opłatę we właściwej wysokości. Wyliczając ją musisz pamiętać o kilku czynnikach. »
Załączniki do pozwu windykacyjnego - jakie dokumenty załączyć do pozwu
Aktualizacja: 10.12.2014
Sporządziłeś pozew. Jednak zanim złożysz go w sądzie musisz pamiętać o załączeniu do niego odpowiedniej ilości odpisów oraz niezbędnych dla sądu dokumentów. »
Deflacja i kredytowy boom. Zarobi windykacja
Aktualizacja: 10.12.2014
W raz z boomem kredytowym ludzie sięgną po pieniądze na rzeczy i usługi, bez których mogliby się obejść. Część zrobi, to pod wpływem reklamy, a nie racjonalnej decyzji. Niektórzy pożyczą za dużo. Windykacji pracy nie zabraknie – mówi Kamil Karpicki z firmy windykacyjnej Kredyt Inkaso. »
Wniosek do komornika o wszczęcie postępowania egzekucyjnego
Aktualizacja: 11.12.2014
Twój kontrahent nie płacił. Sąd rozstrzygnął sprawę na twoją korzyść. Co dalej? Czas na wszczęcie postepowania egzekucyjnego. Dowiedz się jak przygotować wniosek do komornika i co z nim zrobić. »
Zastaw rejestrowy – umowa i wpis do rejestru
Aktualizacja: 31.10.2014
Zastaw rejestrowy powstaje wyłącznie w drodze umowy i wpisu zastawu do sądowego rejestru zastawów. Wpis ten ma charakter konstytutywny. Do ustanowienia zastawu rejestrowego nie jest konieczne wydanie rzeczy zastawnikowi. To, w czyim posiadaniu będzie pozostawiony przedmiot zastawu rejestrowego, powinna wyraźnie regulować umowa zastawnicza. »
Złożenie przedmiotu świadczenia do depozytu sądowego
Aktualizacja: 23.10.2014
W większości przypadków brak wykonania zobowiązania wynika ze zwłoki dłużnika. Zdarzyć się jednak może, że to po stronie wierzyciela leżą przyczyny uniemożliwiające dłużnikowi wywiązanie się z umowy. Co w takiej sytuacji robić? »
Komórki wierzycielskie w urzędach skarbowych
Aktualizacja: 01.07.2014
Od 1 lipca na podstawie zarządzenia ministra finansów z 27 stycznia 2014 r. w sprawie organizacji urzędów i izb skarbowych oraz nadania im statutów w urzędach skarbowych funkcjonują komórki do spraw wierzycielskich. »
Rozliczanie nieterminowo płaconych należności w podatku dochodowym
Aktualizacja: 16.12.2013
Jednymi z największych trudności, z jakimi mierzą się polskie przedsiębiorstwa są nieopłacone w terminie należności za wykonane przez firmy usługi lub dostarczone towary. Często zdarza się, że pomimo upływów kolejnych terminów płatności, wezwań do zapłaty, należności z tytułu wystawionych faktur nie wpływają na konta przedsiębiorców. »
Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?