REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konkurs podatkowy dla studentów

REKLAMA

Firma doradcza KPMG już po raz drugi organizuje konkurs podatkowy, w którym swoją wiedzą będą mogli się wykazać studenci i absolwenci.

Tax'n'You to konkurs, którego uczestnicy zmierzą się z zadaniami pracownika firmy doradczej. Patronat honorowy objął J. M. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, a wśród partnerów strategicznych znalazły się CIMA - Chartered Institude of Management Accountants, Wydawnictwo Wolters Kluwer, Empik School oraz Business Language Trainings. Partnerzy medialni to Gazeta Prawna, Magazyn Forbes, Wirtualna Polska, Money. pl oraz Magazyn Akademicki Eurostudent.

REKLAMA

Autopromocja

Konkurs jest kierowany do studentów III, IV i V roku oraz ubiegłorocznych absolwentów, choć młodsi studenci także mogą wziąć w nim udział. To szansa skonfrontowania akademickiej wiedzy o prawie podatkowym z wymaganiami, jakie stawia rynek przed doradcą podatkowym. Zwraca się szczególną uwagę na praktyczną znajomość zagadnień podatkowych, wiedzę na temat branż oraz wydarzeń gospodarczych w Polsce i na świecie. Liczą się też umiejętności prezentacyjne i komunikacyjne oraz praca w zespole. Celem jest pokazanie uczestnikom konkursu, jak ważna w świecie biznesu jest nie tylko wiedza merytoryczna, lecz przede wszystkim zrozumienie środowiska biznesowego klienta i zewnętrznych ekonomicznych uwarunkowań oraz umiejętność powiązania tych czynników w logiczną całość.

Konkurs podzielono na trzy etapy. W pierwszym uczestnicy, którzy prześlą formularz aplikacyjny, otrzymają drogą elektroniczną zadanie do rozwiązania. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 marca 2009 r. W drugim etapie, trwającym od 16 marca do 10 kwietnia, kapituła oceni nadesłane odpowiedzi. Trzeci etap to finał, gdy 25 kwietnia czteroosobowe grupy opracują rozwiązanie dla konkretnego studium przypadku i przedstawią je w formie prezentacji.

W skład kapituły wejdą: prof. dr hab. Hanna Litwińczuk z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Mariusz Kośmider, dyrektor Departamentu Podatkowego Deutsche Bank Polska, Marek Kutarba, zastępca redaktora naczelnego Gazety Prawnej, Peter Kay, szef Działu Doradztwa Podatkowego KPMG w Polsce.

Zwycięzcy konkursu będą mieć możliwość odbycia płatnej praktyki w jednym z biur KPMG w Polsce, po której najlepsi mają szansę na ofertę pracy. Będzie też można wygrać inne nagrody, np. pakiety szkoleniowo-egzaminacyjne CIMA, kursy językowe ufundowane przez Business Language Trainings oraz Empik School, nagrody książkowe wydawnictwa Wolters Kluwer, roczne e-prenumeraty Gazety Prawnej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Więcej: www.taxandyou.pl

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mały ZUS Plus przegrywa w sądzie. To jest bardzo ważny wyrok dla przedsiębiorców

Mały ZUS Plus - jak długo powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek? Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok w tej sprawie, który jest korzystny dla przedsiębiorców.

Czy przygotowania do KSeF poszły na marne? Co dalej z wdrożeniami w firmach?

Firmy, które przygotowały się na pierwotny termin wejścia w życie obligatoryjnego Krajowego Systemu e-Faktur, poniosły już związane z tym koszty. Pojawiają się więc pytania, czy powinny zaplanować w budżetach nowe wydatki, aby dostosować procesy i systemy do kolejnych zmian w KSeF. Czy dotychczasowe wdrożenia poszły na marne?

Nowości w KSeF: faktury papierowe czasowo poza KSeF, faktury konsumenckie, złożone załączniki. Konsultacje Ministerstwa Finansów

W dniu 18 lipca 2024 r. w Ministerstwie Finansów przy ul. Świętokrzyskiej 12 odbyło się kolejne spotkanie konsultacyjne dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur zorganizowane przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową. Przedstawiciele MF podsumowali dotychczasowe prekonsultacje zmian w zakresie obowiązkowego KSeF. Eksperci Ministerstwa Finansów zaprezentowali też propozycje rozwiązań biznesowych tj. wymianę środowiska KSeF na docelowe, wdrożenie załączników i aktualizację struktury e-faktury,  a także planowane rozwiązania i nowe funkcjonalności KSeF.

Nowe dane o wynagrodzeniach Polaków. GUS odsłania karty

GUS opublikował dane dotyczące przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czerwcu 2024 r. Przeciętna płaca wyniosła 8144,83 zł. Wzrost okazał się niższy od prognozowanego przez ekspertów. Mamy też nowe statystyki dotyczące zatrudnienia.

REKLAMA

Podatek od nieruchomości od obiektów sportowych. Będą zmiany od 2025 roku. Czy podatek obejmie place zabaw?

W ramach analiz opublikowanego projektu zmian w podatku od nieruchomości, chwilę uwagi należy poświęcić obiektom sportowym. Jako że standardowo ich wartość nie należy do niskich, ewentualne ruchy w tym zakresie, mogą generować istotne skutki podatkowe. Aczkolwiek, akurat w tym obszarze, MF zaproponował też trochę korzyści. Niekorzyści też.

Większe sumy gwarancyjne w OC posiadaczy pojazdów i rolników. Jednolity formularz zaświadczeń o przebiegu ubezpieczenia. Rząd przyjął projekt nowelizacji

W dniu 16 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, która ma dostosować polskie prawo do unijnych przepisów dotyczących ubezpieczenia OC za szkody, które powstały w związku z ruchem pojazdów mechanicznych. Projekt ten przewiduje m.in. zwiększenie minimalnych sum gwarancyjnych w ubezpieczeniu OC posiadaczy pojazdów mechanicznych a także rolników. Czy w związku z tymi zmianami wzrosną ceny polis OC?

Drastyczne podwyżki akcyzy na wyroby tytoniowe. Najwięcej na płyn do e-papierosów, aż o 75 proc.

Rząd chce wprowadzić drastyczne podwyżki akcyzy na wyroby tytoniowe. Ich skala ma być kilkukrotnie większa, niż zakładała mapa akcyzowa. Już w 20225 r. akcyza na wyroby tytoniowe ma wzrosnąć: o 25 proc. na papierosy, o 38 proc. na tytoń do palenia oraz o 50 proc. na wkłady do podgrzewaczy tytoniu. Będzie podwyżka również płynów do e-papierosów, na które w 2025 r. akcyza wzrośnie aż o 75 proc.

Zakup sprzętu IT? Czasem lepiej wynająć. Na czym polega DaaS?

Na czym polega model biznesowy Device as a Service (DaaS)? Komu i kiedy się opłaca? Co sprawia, że jest to rosnący trend nie tylko w polskich firmach?

REKLAMA

Twój biznes działa dobrze ale pieniądze gdzieś wyciekają. Ekspert podpowiada gdzie szukać przyczyn i źródeł wycieków

Takie pytanie często zadają sobie przedsiębiorcy, którzy osiągając spore przychody, realizując duże i zyskowne projekty nagle stwierdzają brak gotówki na koncie. Dlaczego tak się dzieje? Gdzie są pieniądze? Na te i inne pytania odpowiada dr nauk ekonomicznych Elżbieta Sobów – specjalistka ds. finansów z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem.

Korekta podatku naliczonego: kiedy trzeba rozliczyć fakturę korygującą

Jak należy rozliczyć faktury korygujące? Podatnik będący nabywcą zgłosił reklamację oraz otrzymał mailową odpowiedź, w której sprzedawca uznał reklamację i wskazał kwotę korekty. Wiadomości mailowe są z marca 2024 r., a korekta wpłynęła w kwietniu 2024 r. Podatnik odliczył VAT naliczony z faktury pierwotnej w marcu 2024 r. Czy korektę należy rozliczyć w marcu 2024? 

REKLAMA