| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Prokurator nie będzie ścigał ministra finansów

Prokurator nie będzie ścigał ministra finansów

Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania przeciwko ministrowi finansów, który wstrzymał wypłatę nagród dla urzędników.

Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie o przekroczenie uprawnień przez dyrektora generalnego Ministerstwa Finansów działającego z upoważnienia ministra finansów i działanie na szkodę interesu publicznego i prywatnego poprzez niezgodne z prawem wstrzymanie wypłaty nagród z funduszu nagród utworzonego na podstawie art. 63 ust. 1 ustawy o służbie cywilnej. Rada Sekcji Krajowej NSZZ Solidarność Pracowników Skarbowych złożyła zażalenie do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieście na decyzję prokuratora.

Przypomnijmy, że 18 lutego 2009 r. Rada Sekcji Krajowej NSZZ Solidarność Pracowników Skarbowych złożyła wniosek do prokuratury w Warszawie o wszczęcie postępowania karnego wobec ministra finansów.

Skarbowcy twierdzili, że minister finansów złamał prawo, zakazując w ramach programu oszczędnościowego wypłat nagród z trzyprocentowego funduszu nagród. We wniosku skarbowcy podkreślili, że minister, podejmując taką decyzję, zawiesił funkcjonowanie art. 63 ustawy z 24 sierpnia 2006 r. o służbie cywilnej. Zarzucili też, że uznał za nieobowiązujący art. 27 ustawy z 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych poprzez wydanie nakazu skutkującego nierespektowaniem zawartych na szczeblach zakładów pracy porozumień pomiędzy pracodawcą i związkami zawodowymi w zakresie zasad podziału środków na wynagrodzenia - w tym na nagrody finansowane z 3-proc. funduszu nagród.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Kędzia

Przemysław Kędzia, prezes Business Media Software Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK