| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Charytatywne SMS-y będą zwolnione z VAT

Charytatywne SMS-y będą zwolnione z VAT

Ministerstwo finansów kończy prace nad projektem ustawy, która wprowadzi zwolnienie z podatku VAT od charytatywnych SMS-ów.

Resort finansów poinformował, że już niebawem zostaną opracowane nowe przepisy, znoszące obowiązek pobierania przez fiskusa VAT od charytatywnych SMS-ów. O co od dłuższego już czasu zabiegają organizacje pożytku publicznego, do których trafiają tą drogą liczne darowizny. Zawiązały nawet koalicję pod hasłem "Charytatywny SMS bez VAT".

Wiceminister finansów Maciej Grabowski przyznał, że resort jest bliski rozwiązania, które w praktyce byłoby zwolnieniem z tego podatku. Zaznaczył, że powinno ono być możliwe do zaakceptowania zarówno przez operatorów telekomunikacyjnych, jak i przez organizacje pożytku publicznego. Konkretna propozycja, zgodnie z zapowiedziami ministerstwa, powinna pojawić się w ciągu najbliższych dni.

SMS-y są jedną z form zbierania pieniędzy przez organizacje charytatywne, które w tym celu zawierają umowy z operatorami, udostępniającymi im specjalne numery telefoniczne. Opłaty za SMS-y wysyłane na ten numer operator przekazuje na rzecz organizacji. Są one jednak pomniejszone o 22-proc. podatek zawarty w cenie każdego SMS-a, który operatorzy odprowadzają do urzędu skarbowego.

Adam Kuchta

adam.kuchta@infor.pl

Czytaj także

Źródło:

Ksiegowosc.infor.pl
INFORLEX Biznes159.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wyrwa

Doradca podatkowy nr 12653

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »