reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Wyższe podatki dla najbogatszych - projekt ustawy

Wyższe podatki dla najbogatszych - projekt ustawy

Prawo i Sprawiedliwość chce, aby najbogatsi płacili wyższe podatki. Ma to być najważniejszy element projektu nowej ordynacji podatkowej, nad którym pracuje PiS.

Jarosław Kaczyński, w trakcie spotkania z mieszkańcami Radziejowa, skrytykował obecny system. Nazwał go niesprawiedliwym, bo biedny nie może płacić takich samych danin, jak bogaty.

Zdaniem byłego premiera, teraz ci którzy mają więcej płacą niższe podatki, a ci którzy mają mniej płacą wyższe. Jego zdaniem, musi to zostać zmienione. Polityk zapewnia, że chce przywrócić sprawiedliwość w systemie podatkowym. Jak dodaje, jego partia przedłożyła w Sejmie projekt nowego systemu podatkowego. W tych ustawach jeszcze nie zaproponowano nowych stawek, ale - jak deklaruje - wkrótce zostanie to zrobione. Jarosław Kaczyński dodał, że w niektórych krajach, które odniosły sukces gospodarczy, podatki były czasem bardzo wysokie. Realnie było to 58% od wysokich dochodów.

Instytucja odpowiedzialności solidarnej w podatku VAT

Planowane zmiany w podatkach dochodowych w opinii przedsiębiorców

Jakich zmian w podatkach oczekują przedsiębiorcy

Jarosław Kaczyński podczas spotkania z wyborcami odniósł się także do kwestii emerytur. Prezes zapewnia, że jeżeli Prawo i Sprawiedliwość wróci do władzy - OFE nie będzie obowiązkowe, a całość składek będzie można powierzyć ZUS-owi.

W ocenie lidera PiS-u dzisiejszy system jest niewydolny, a jego wprowadzenie nie służyło temu, by emerytury były pewne i wyższe, lecz temu aby wybrani mogli zarobić. Jarosław Kaczyński powiedział,że OFE polega na tym, że ludziom zabiera się pieniądze, a następnie daje prywatnej firmie. Zdaniem prezesa PiS, kiedy tworzono OFE wiedziano, że to rozwiązanie obniży emerytury, choć oszukiwano ludzi, że będzie świetnie. Kaczyński deklaruje, że chce zmian, bo chce, żeby ludzie znowu mieli wybór i mogli się z OFE wycofywać. Jak powiedział, "państwo za własne pieniądze powinno przeprowadzić kampanie i powiedzieć ludziom czym OFE na prawdę jest." Dodał, że tam gdzie to zrobiono, jak na Węgrzech, 98% ludzi wycofało się z tego systemu.

Lider Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął wiosenny objazd po Polsce. Jego sztabowcy deklaruję, że Jarosław Kaczyński odwiedzi wszystkie powiaty.

Podatek od transakcji finansowych w UE

reklama

Czytaj także

Zdjęcia


Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Nowy JPK_VAT

Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KDP Tax

Kancelaria doradztwa podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama