| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Mobilne punkty do rozliczeń PIT

Mobilne punkty do rozliczeń PIT

W województwie lubuskim urzędnicy skarbowi przygotowali mobilne punkty do składania zeznań podatkowych PIT drogą elektroniczną. Specjalne punkty pojawią się nie tylko w urzędach skarbowych, ale również w dużych sklepach, w urzędach i na uczelniach.

Od 2015 roku urząd skarbowy wypełni zeznanie PIT-37 za podatnika


Lubuskie: mobilne punkty PIT


Mobilne punkty urzędu skarbowego ułatwią składanie zeznań podatkowych w woj. lubuskim. Jak wyjaśnia Ewa Markowicz z Izby Skarbowej w Zielonej Górze, akcja ma zachęcić podatników do składania zeznań podatkowych drogą elektroniczną.

Dlatego specjalne punkty, w których będzie można wypełnić e-deklarację pojawią się nie tylko w urzędach skarbowych, lecz także w dużych sklepach, w urzędach i na niektórych uczelniach.

Zmiany w organizacji urzędów skarbowych

Wpłaty na certyfikaty inwestycyjne nie podlegają PIT


Deklaracje przez e-Deklaracje


Ewa Markowicz podkreśla, że najszybszym sposobem na złożenie zeznania podatkowego za ubiegły rok jest właśnie wypełnienie deklaracji on-line. Jak zapewnia, cała procedura jest bardzo łatwa. Wystarczy wejść na stronę edeklaracje.gov.pl i pobrać specjalny program do wypełniania elektronicznego PIT-a. Dalej potrzebne będą podstawowe dane, natomiast część informacji, które musimy umieścić w papierowym PIT, wygenerują się automatycznie. "Jest to bardzo łatwe i nie stwarza problemów nawet laikowi" - powiedziała Markowicz.

Do tej pory w województwie lubuskim zeznania podatkowe za 2013 rok złożyło ok. 100 tys. osób, z czego 1/4 skorzystała z elektronicznego formularza PIT.

Termin rozliczania się z fiskusem mija 30 kwietnia.

Zapraszamy do dyskusji na forum o podatkach

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Sergiusz Felbur

Prawnik, specjalista ds. produktów prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »