| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Minister ustalił nowe wzory formularzy

Minister ustalił nowe wzory formularzy

Opublikowano nowy wzór informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrz-wspólnotowych dostawach/nabyciach towarów VAT-UE oraz wzory dokumentów związanych z rejestracją podatników w zakresie podatku od towarów i usług VAT-R i VAT-R/UE.

Nowe wzory druków VAT-R oraz VAT-R/UE określono w zmienionym rozporządzeniu ministra finansów w sprawie wzorów dokumentów związanych z rejestracją podatników w zakresie podatku od towarów i usług (Dz.U. nr 177, poz. 1471).

Mimo że rozporządzenie weszło w życie z dniem ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, czyli 15 września br., to do wyczerpania nakładu, nie dłużej jednak niż do dnia 31 grudnia 2005 r., może być również stosowany wzór zgłoszenia rejestracyjnego w zakresie podatku od towarów i usług, w brzmieniu obowiązującym przed dniem wejścia w życie rozporządzenia zmieniającego.

Nowy wzór obowiązuje również w stosunku do informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych nabyciach towarów i wewnątrzwspólnotowych dostawach towarów VAT-UE. Został on określony w zmienionym rozporządzeniu ministra finansów w sprawie informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych nabyciach towarów i wewnątrz- wspólnotowych dostawach towarów (Dz.U. nr 177, poz. 1472).

Podobnie jak w poprzednim przypadku, także i tu do wyczerpania nakładu, nie dłużej jednak niż do dnia 31 grudnia 2005 r., może być stosowany wzór informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych dostawach/nabyciach towarów, w brzmieniu obowiązującym przed wejściem w życie rozporządzenia zmieniającego.

Warto pamiętać, że wzór informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych dostawach/nabyciach towarów, określony w załączniku do tego rozporządzenia, stosuje się począwszy od rozliczenia za III kwartał 2005 r. Rozporządzenie wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, czyli 30 września br.

Bogdan Świąder


Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Anna Leszczyńska

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK